Василь Петровський: «У Кременці розпочався новий етап моєї творчості»

Василь Петровський: «У Кременці розпочався новий етап моєї творчості»


Талановитий художник створив нову концептуальну скульптуру для ботанічного саду

Природну перлину Кременця вже прикрашає «Трон природи» від Василя Петровського та оригінальна лавка у формі борсука. Нещодавно з’явилася нова скульптура з робочою назвою «Закодоване послання. Народження».


-Моя нова робота символізує процес народження задуму, умови, які повинні бути, щоб він не помер, а був реалізований, – розповідає Василь Петровський. – Ця скульптура – черговий крок до створення галереї «Під відкрити небом» у Кременецькому ботанічному саду. Це буде серія робіт із різних матеріалів, об’єднаних одним концептом, які гармоніюватимуть із природним середовищем, у якому вони будуть розміщені.
На створення скульптури Василь Петровський витратив понад два тижні. Спершу намалював ескіз, далі з пінопласту виготовив форму. Після цього обрав місце, де можна було б встановити скульптуру, щоб воно максимально доповнювало задум творчої роботи і щоб сама робота проглядалася з усіх сторін. Обрав для цього затишний куточок саду із насадженнями чебрецю.

Василь Петровський зізнається: виготовляючи скульптури, він відкритий для експериментів і часто дозволяє творчому процесу розвиватися самим собою.
Інколи я до кінця процесу не уявляю, якою буде моя робота, – розповідає чоловік. – Процес творення відбувається інтуїтивно. До прикладу, моя остання робота у два шари покрита армованою сіткою, на яку я викладав бетон. В одному місці ця конструкція продавилася. Я спершу подумав, що потрібно це виправити. А потім вирішив, не потрібно. Адже це ще раз підкреслить, наскільки броньована і міцна ця шкарлупа і яку сила мала тендітна рослина, що їй вдалося проламати цей захист. Треба уважно ставитися до помилок, адже інколи вони показують нові шляхи і повороти.

Василь Петровський зізнається, Кременець відкрив у його творчому житті новий етан і нові горизонти. І карантин, який, на перший погляд, – це обмеження і перешкода, допоміг йому відкрити для себе нові можливості. До творчості у Кременецькому ботанічному саду художник працював лише з деревом. Зараз же він почав працювати із різними матеріалами і фактурами, зокрема бетоном і металом. Сьогодні у Василя Петровського дуже багато ідей та оригінальних проектів. Він запевняє, ще не раз здивує своєю творчістю кременчан та всю Україну.
Юля ТОМЧИШИН.

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares