Весняні смаколики

Весняні смаколики

На вулиці розкошує травень. Зеленіє трава, квітнуть дерева, на городі підростають кріп, петрушка, щавель, шпинат, молода цибулька, випустив стебла ревінь та розпустилася м’ята. Пропонуємо вам здивувати рідних смачними і корисними стравами із цих сезонних продуктів, які налиті сонцем і теплом і мають особливий смак саме зараз.

 

Пиріжки із зеленню від шеф-кухаря Андрія Величка

Потрібно: борошно пшеничне – 500 г, масло вершкове – 170 г, вода – 30 мл (1,5 ст. л.), яйця – 190 г (4 шт. середні), дріжджі сухі -10 г, цукор – 60 г (3 ст. л.), сіль -10 г (1 ч. л.)

Начинка: кріп – 1 пучок, цибуля зелена – 2 пучки, кисломолочний сир – 250 г, яйця – 6-8 шт., грецький йогурт або сметана – 50 г (2 ст. л.), сіль – 1 ч. л., перець чорний, олія для змащування пиріжків – 3-4 ст. л., борошно для підсипання – кілька столових ложок, 1 яйце для змащування.

Приготування: розвести в теплій воді дріжджі, а в окремій мисці змішати просіяне борошно з яйцями, маслом, сіллю і цукром. Замішуємо тісто, вливши рідину з дріжджами. Замішувати можна і руками тісто досить м’яке, м’якше, ніж на вареники. Накрити плівкою і дати йому відпочити, поки займетеся начинкою. Для начинки зварити і подрібнити яйця, помити і нарізати зелень. Далі змішати всі інгредієнти, додавши сир і спеції. Далі тісто розкачати качалкою товщиною 3-4 мм. Не потрібно дуже тонко, буде трохи не те — в цьому рецепті тісто дуже смачне і його не повинно бути мало. Вирізати кола склянкою. На них накласти начинку і заліпити, як у варениках. Далі викласти стиком донизу. Помазком змастити кожен пиріжок олією і викласти поряд другий. У такий спосіб всю форму закладаємо пиріжками. Завдяки олії вони не зліпляться і легко можна буде відламати шматочок такого пирога так, щоб начинка залишилася всередині. Далі залишити на годину, щоб підкисло. Розігріти духовку до 170 градусів. Час випікання 25-30 хв. Якщо побачите, що починає підгоряти, накрити змоченим у воді пергаментом. І за 10 хвилин до закінчення приготування необхідно змастити яйцем.

Пиріг «Ніжність» з молодою капустою

Потрібно: для тіста – 260 г вершкового масла, 400 мл сметани (15%), 2 яйця,

2 ст. л. цукру, сіль на кінчику ножа, 1 ч. л. соди, 2 склянки борошна.

Начинка: 500-600 г тушкованої в сметані молодої капусти. Для посипання: підсмажений кунжут.

Приготування: масло розтопити, додати сіль, цукор, сметану. Потім вибити яйця. Просіяти борошно з содою (тісто виходить густішим, ніж на оладки). Тушковану капусту охолодити, відкинути на сито, щоб позбутися зайвого соку (за бажанням можна додати ще трохи копченини або гриби). Форму (у нас квадратна 30 см на 30 см) вистелити пергаментом і змастити маслом. Присипати борошном або панірувальними сухарями. Викласти на дно половину тіста, ретельно розрівняти. Потім покласти рівним шаром всю начинку. Зверху – тісто, яке залишилося. Посипати пиріг зверху кунжутом. Відправити в духовку приблизно на годину при 180ºС (готовність перевірити дерев’яною шпажкою). Пиріг трішки охолодити та вийняти з форми. Нарізати порційними шматками та можна подавати.

 

Булочки з шпинатом і сиром

Потрібно: для тіста – 550 г борошна, 40 г цукру, дрібка солі, 2 жовтки, 50 г вершкового масла, 15 г сухих дріджджів, 300 мл молока.

Для начинки: 2-3 цибулини, 300-400 г шпинату, моцарела для піци, сіль, перець.

Приготування: просіяти борошно. Змішати його з сіллю, цукром та дріжджами. Підігріти молоко з вершковим маслом . У теплу суміш додати жовтки і вилити у борошно. Замісити тісто і залишити підкисати. Шпинат підсмажити на сковороді кілька хвилин. Додати в нього добре обсмажену цибулю.

Охолодити і змішати з натертим сиром і спеціями. Розкачати тісто завтовшки приблизно 3 мм. Розкидати начинку по всьому пласту. Загорнути тісно в рулет, нарізати приблизно на 12 частин. Викласти на деко, щоб підійшло. Випікати при 180°С до золотистого кольору, попередньо змастивши жовтком.

 

Млинці з шпинатом

Потрібно: 500 мл молока, 2 яйця, 1 скл. борошна, 100 г свіжого шпинату, 1 ч. л. солі, 2 ст. л. олії.

Приготування: млинці краще готувати зі свіжого шпинату, колір буде набагато яскравіший, хоча смаком вони нічим не відрізняються від тих, що приготовані з замороженого. Цікаві освіжаючі нотки шпинатним млинцям додасть лимонна цедра, а якщо захочете млинців з несолодкою начинкою, додайте до тіста зубок часнику та дрібку мускатного горіха. Шпинат вимити та обірвати грубші стебла. У чашу блендера влити 1 склянку молока, додати сіль, яйця та шпинат. Пульсуючими рухами збити до однорідності. До миски просіяти борошно, додати решту молока та збитий шпинат. Закрити миску харчовою плівкою та залишити при кімнатній температурі на 15-­20 хв. Коли тісто «відпочине», додати олію (можна замінити топленим вершковим маслом) та ще раз вимішати. Далі смажити на сковороді. Подавати зі сметаною, домашнім сиром, редискою та свіжою зеленню кропу. Можна з крем-сиром і червоною рибою.

 

Пісочний пляцок з ревенем

Потрібно: для тіста – борошно – 375 г, масло – 200 г, цукрова пудра – 120 г, яйце – 1 шт., жовток – 1 шт., розпушувач – 1 ч. л.

Пудингова маса: молоко – 550 мл., пудинг ванільний чи вершковий – 1,5 упаковки (60 г), ванільний цукор – 40 г, масло – 50 г.

Начинка: румбамбар (ревінь) – 500 г, пуднг ванільний або вершковий – ½ упаковки (20 г), крохмаль – 1 ст. л. (20 г), цукор – 2 ст. л. (або за смаком).

Приготування: усі інгредієнти для тіста мають бути холодними. Борошно просіяти, змішати з розпушувачем, додати посічене на дрібненькі шматочки масло, цукрову пудру, яйце та жовток. Швидко замісити гладке тісто. Ділити тісто на 2 рівні частини, обидві загорнути у харчову плівку. Одну частину поставити в холодильник іншу в морозилку на 1 годину. Охолоджене в холодильнику тісто розкачати по розміру дна форми (23х23). Форму викласти пергаментом та перекласти тісто. Наколоти тісто виделкою, поставити у попередньо розігріту до 180 градусів духовку на 20-25 хв. (до легкого рум’янцю). Вийняти корж з духовки, дати охолонути.

Для приготування пудингової маси в  каструлю налити 400 мл молока, додати масло, довести до кипіння. Решту молока вимішати з пудингом та цукром. Влити вимішану масу до киплячого молока, варимо ще 1-2 хв. до загустіння. Щільно накрити зварений пудинг фольгою або харчовою плівкою, залишити трохи охолодитися. Для начинки румбамбар (ревінь) помити, очистити, нарізати шматочками 1-2 см, перекласти в миску. Додати пудинг, крохмаль, цукор, добре вимішати. На охолоджений корж викласти ревінь,  зверху теплу пудингову масу, вирівняти. Дістати заморожене тісто, потерти на тертці зверху пудингу. Поставити пляцок в розігріту до 180 градусів духовку на 45-50 хв. Охолодити, посипати цукровою пудрою. Зберігати такий пляцок варто накритим в холодному місці (холодильнику).

 

Сирник з ревенем

Потрібно: 500 г борошна, 1 ч. л. розпушувача, 250 г маргарину, 1 яйце, 220 г цукру, 180 г сметани, 20 г какао. Для сирної маси: 1,5 кг сиру, 6 яєць, 250 г цукру, 2 п. ванільного пудингу, 1 ч. л. лимонної цедри. Для начинки: 1 кг ревеню, 2 упаковки желе з ківі та 20 г манки.

Приготування: борошно, порошок до печива розім’яти з маргарином до крихти. Додати цукор, яйце і сметану. Замісити густе тісто. Поділити його так: 1/2, 1/4 і 1/4. Половину тіста залишити в холодильнику. 1/4 ч. покласти до морозилки. І ще до 1/4 ч. тіста додати какао та замісити туге еластичне тісто.

Сирна маса. Сир збити блендером, або пропустити через м’ясорубку. Додати до нього цукор, яйця, 2 п. ванільного пудингу, лимонну цедру та куркуму. Все добре збити міксером.

Для начинки: 1 кг ревеню почистити та порізати тоненькими пластинками. 1/2 частину тіста з холодильника розкачати та викласти у форму, зробити бортики. Посипати тісто 1 п. желе зі смаком ківі. Далі викласти подрібнений ревінь. Посипати други пакетом желе з ківі. Якщо любите більш солодку начинку, то можна ще додати 2 ст. л. цукру. Потім посипати також манкою, щоб увібрався сік із румбамбару.

З коричневого тіста сформувати кульки діаметром приблизно 2 см. Та викласти на ревінь. Далі викласти сирну масу так щоб покрити нею кульки.

Зверху натерти 1/4 ч. тіста з морозилки. Випікати при температурі 180 град. приблизно 1 год.  Остудити у формі! Цей сирник можна пекти з будь-якими літніми ягодами чи фруктами, змінюючи лише смак желе.

 

Варення з ревенем і апельсином

Потрібно: 1,6 кг цукру, 1,1кг ревеню, 2 склянки води, 3 апельсини.

Приготування: промити черешки ревеню, обсушити, прибрати з них ниткоподібні волокна, поперек нарізати шматочками до 0,5 см завтовшки, викласти на 1 хв. в киплячу воду. Дістати ревінь з води шумівкою, викласти на друшляк, обсушити. Цукор розчинити в киплячій воді, довести сироп до кипіння, постійно помішуючи, варити 2-3 хв. Опустити ревінь в киплячий сироп, варити 15 хв на слабкому вогні, помішуючи і знімаючи періодично піну, потім на 12 год залишити при кімнатній температурі. Промити і обсушити апельсини, зняти з них цедру за допомогою тертки, не зачіпаючи білий шар. Далі очистити апельсини від білого шару, нарізати поперек кружками, потім кожен кружок – на 4 сектори. Поставити ревінь в сиропі на вогонь, додавши в каструлю цедру і апельсинові шматочки, проварити 15 хв. після закипання. Розкласти готове варення у стерилізовані банки і закрутити.

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *