Війна проти молі

Війна проти молі

Міль у будинку – це неприємно. Що ж робити, аби шкідники минали вашу оселю?

Нафталін у пігулках рекомендовано також класти в кишені одягу перед тим, як сховати його на тривале зберігання (можна і в марлевих мішечках).  Міль відлякують також висушені шкірки апельсина, тютюнове листя, герань.Насамперед потрібно систематично прибирати і провітрювати помешкання, регулярно чистити килими та м’які меблі (пилососом), не рідш як двічі-тричі на місяць робити вологе прибирання, а за потреби – із застосуванням дезінфікувальних засобів.

Перед тим як покласти речі на зберігання, їх варто добре просушити, вибити пил і вичистити. Під дією сонячних променів яйця молі гинуть.

Чисті сухі речі найліпше зберігати в поліетиленових або у паперових пакетах, заклеєних липкою стрічкою. Хутряні вироби бажано спочатку загорнути в газетний папір.

Регулярно (хоча б раз на місяць) речі треба оглядати. При появі личинок – терміново просушити на сонці й обробити засобами проти молі.

Наші бабусі «захищалися» від цих шкідників нафталіном. Однак він не вбиває міль, а лише відлякує, не дозволяючи їм відкласти яйця.

Нафталін є у продажу або як білий порошок, або в пігулках. Порошок (чи лусочки) цього засобу насипають у кілька марлевих мішечків і розміщують у різних місцях шафи з одягом (для валізи досить одного мішечка, для шафи – два-три). При цьому шафу і валізу треба тримати зачиненими.

Нафталін у пігулках рекомендовано також класти в кишені одягу перед тим, як сховати його на тривале зберігання (можна і в марлевих мішечках).

Міль відлякують також висушені шкірки апельсина, тютюнове листя, герань.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *