Виступаючи під час розширеної урядової наради у Вінниці, голова обласної ради наголосив на економічному ефекті впроваджуваної реформи у галузі охорони здоров’я
«Саме завдяки реформі фінансової децентралізації, яка забезпечує перевиконання місцевих бюджетів усіх рівнів та спільній позиції депутатського корпусу і виконавчої гілки влади вдалось багато чого доброго зробити в галузі охорони здоров’я Тернопільщини. Переконаний, що проведення змін в контексті медичної реформи, де кошти ходять за пацієнтом, формуючи якісну медичну послугу на третинному рівні, отримаємо й економічний ефект, адже кошти залишатимуться в регіоні», – наголосив голова обласної ради, та зазначив: «У березні поточного року рішенням сесії Тернопільської обласної ради спрямовано понад 30 мільйонів гривень додаткових коштів на забезпечення хворих хіміопрепаратами, кардіостимуляторами, ендопротезами, дороговартісними препаратами для лікування дихальних розладів новонароджених. А ще Тернопільська область – єдина в Україні – прийняла рішення про створення повноцінного самостійного медико-психологічного центру для учасників АТО, де надаватимуть кваліфіковану допомогу із широким комплексом реабілітаційних заходів».
У розширеній урядовій нараді з питань децентралізації та регіонального розвитку взяли участь президент України Петро Порошенко, прем’єр-міністр Володимир Гройсман, спеціальний посланник уряду ФРН з питань реформ у галузі урядування та децентралізації Георг Мільбрадт, посол Канади в Україні Роман Ващук. Учасники обговорили ряд питань, зокрема: Український досвід децентралізації: здобутки та завдання на перспективу; Економічне зростання регіонів: пріоритет нинішнього етапу децентралізації; Децентралізація у сфері освіти, реалізація проекту «Нова українська школа» та розвиток профтехосвіти; Децентралізація у сфері охорони здоров’я та інші.
Голова обласної ради Віктор Овчарук виступав з питань реформи первинної ланки сімейної медицини та поділився досвідом Тернопільщини: “Ще задовго до задекларованих Міністерством охорони здоров’я України реформ у медичній галузі Тернопілля розпочались системні зміни. Попри те, що область не брала участь у грантах Світового банку та інших міжнародних донорських програмах, ми одні з перших впровадили електронний реєстр пацієнтів з повним програмним забезпеченням. Ми також успішно впроваджуємо медичні інформаційні системи, які в подальшому дадуть змогу інтегруватися в електронну систему охорони здоров’я (eHealth). Слід зазначити, що базою даних електронного реєстру охоплено майже все населення краю. Сьогодні в області триває процес укладення декларацій із сімейним лікарем, а також проводяться організаційні заходи щодо перетворення закладів охорони здоров’я в комунальні некомерційні підприємства, які в подальшому працюватимуть з Національною службою здоров’я України. Завдяки налагодженій співпраці галузі охорони здоров’я з навчальними закладами області вдалось забезпечити первинну ланку молодими спеціалістами. Оскільки на Тернопіллі переважає сільське населення, розвинули оптимальну мережу медичних закладів, що забезпечують його обслуговування, у тому числі реалізовуючи програму «Доступні ліки». До речі, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України для Тернопільської області передбачено 178,8 мільйонів гривень, які зокрема будуть використані для будівництва нових амбулаторій, придбання медичного обладнання та службового транспорту.
З метою гарантованого своєчасного доступу населення до послуг вторинної медичної допомоги, ефективного використання бюджетних асигнувань, а також забезпечення умов для підготовки закладів охорони здоров`я до роботи в умовах управлінської та фінансової автономії детально опрацьовано створення чотирьох госпітальних округів. На сьогодні, в кожному з них функціонує госпітальна рада, яка працює над реалізацією державної політики у сфері охорони здоров’я. Чортківський госпітальний округ визначено переможцем у конкурсному відборі міжнародного партнера Проекту USAID для надання технічної підтримки в його плануванні», – відзначив голова обласної ради.