Все, що літо нам дарує, усім взимку посмакує

Все, що літо нам дарує, усім взимку посмакує

01Найрізноманітніші ягоди і фрукти можна успішно поєднувати, готуючи не тільки дуже смачне, але й корисне варення, яке увесь рік буде зміцнювати імунітет і покращувати здоров’я. У цій добірці ми підготували для вас як традиційні рецепти, так і смачні «ноу-хау». Тож бажаємо вам вдалих кулінарних експериментів разом із «Нашим ДНЕМ».

Варення з чорної смородини нашвидкуруч

1Потрібно: 4 скл. смородини, 6 скл. цукру, 2 скл. води.

Приготування: дуже зручно вимірювати всі продукти для варення однаковими ємностями, щоб не заплутатися. Але якщо хтось купує смородину на вагу, то 4 склянки (літрова банка) смородини це -700-750 г, а 6 склянок цукру – 1380 г (майже 1,4 кг).

Воду з половиною порції цукру доведіть до кипіння, засипте смородину і варіть 7 хвилин, обережно помішуючи. Знімайте пінку. Потім засипте другу порцію цукру і кип’ятіть ще 5 хвилин. Розлийте гаряче варення з чорної смородини у стерилізовані банки, охолодіть і зберігайте в прохолодному темному місці.

Варення з чорної смородини і бананів

2Потрібно: смородина – 0,5 кг, цукор – 0,5 кг, банани – 0,5 кг.

Приготування: ягоди і цукор збийте блендером до повного розчинення цукру. Банани наріжте кубиками і збийте блендером до однорідності. Отриману масу викладіть у стерильні банки, закрийте і зберігайте в холодильнику.

Це ароматне варення має консистенцію мусу і не розтікається при намащуванні на хліб.

Сире варення зі смородини

3Потрібно: 1,5 кг цукру, 1 кг смородини, 1 апельсин.

Приготування: апельсин помийте, разом з шкіркою перемоліть  в блендері або перекрутити через м’ясорубку. Те ж саме зробіть і з ягодами. З’єднайте апельсинове і ягідне пюре, всипте цукор, перемішайте і залишіть на кілька годин при кімнатній температурі, періодично помішуючи масу, щоб цукор розчинився. Коли цукор повністю розчиниться, розкладіть варення у стерилізовані банки, закрийте стерильними кришками. Зберігайте в холодильнику.

Смарагдове варення з агрусу

4Для його приготування потрібні ягоди агрусу зелених сортів. Ягоди не повинні бути переспілими і мати щільну текстуру.

Потрібно: аґрус – 5 склянок, цукор – 7 склянок, свіже листя вишні – велика жменя.

Приготування: аґрус добре промийте, з кожної ягідки видаліть жорсткі хвостики і плодоніжки. Гострим ножем надріжте ягоду і видаліть насіння. Це зручно зробити за допомогою звичайної шпильки. Викладіть ягоди в каструлю або миску. Велику пригорщу свіжого листя вишні промийте і покладіть в каструлю, залийте трьома склянками води і прокип’ятіть. Воно надасть варенню особливого аромату і збереже колір.

Відваром вишневого листя залийте підготовлені ягоди агрусу. Коли відвар охолоне, приберіть посуд із заготівлею в холодильник на ніч.

На наступний день, відкиньте ягоди і листя на друшляк, а настій, що утворився, поставте на вогонь. Ягідки будуть виглядати непривабливо, але це ніяк не позначиться на зовнішньому вигляді і смаку готового варення.

Всипте у відвар весь цукор і зваріть сироп. Додайте в нього кілька свіжих листків вишні і ягоди. Прокип’ятіть сироп з ягодами близько 5 хвилин, знімаючи пінку. Вимкніть газ і дайте варенню охолонути. Це сприятиме збереженню кольору. Помийте і простерилізуйте кришки і банки. Потім варіть ще 10 хвилин. Смарагдове, царське варення готове.

Розкладіть його у банки і закатайте кришками.

Смарагдове варення з агрусу порадує вас своїм ароматом і смаком. У зимовий час захистить від авітамінозу і підніме настрій.

Ягідний джем

5Потрібно: 6 скл. смородини, по 2 склянки порічок і малини, 2 апельсини зі шкіркою, 13 скл. цукру.

Приготування: всі інгредієнти змолоти, додати цукор, довести до кипіння. Розкласти джем у простерилізовані банки і закрутити.

Зберігати у холоді.

Малиновий джем з цитрусовими нотками

6Потрібно: малина свіжа – 1 кг; цукор – 1 кг, лайм (або лимон) – 0,5 шт., імбир (корінь) – 5-10 мм.

Приготування: промийте малину, переберіть (ретельно видаляючи пошкоджені або зіпсовані ягоди). Висипте ягоди в сотейник, додайте цукор. Перемішайте малину (можна злегка роздавити вилкою, щоб з’явився сік) і залиште на годину. Потім поставте на маленький вогонь, доведіть до кипіння. Перемішуючи, проваріть кілька хвилин.

Після невеликої термічної обробки малину необхідно остудити і перетерти через металеве сито, щоб відділити кісточки.

Проціджений малиновий сік-пюре перелийте назад в сотейник. Ретельно подрібніть шматочок імбиру, очищений від шкірки. Лайм або лимон обдайте окропом, з допомогою терки зніміть цедру.

Додайте імбир і цедру до малинового пюре, туди ж витисніть сік половини лайма. Поставте випарюватися на вогонь до стану звичайного джему. Обов’язково знімайте пінку! Надалі її разом з відділеними кісточками можна використовувати для приготування ароматного компоту.

Готовим малиновим джемом наповніть чистий, сухий, скляний посуд. Зберігайте в холоді.

Малиновий джем по-польськи

7Потрібно: 1 кг малини, 600 г цукру, 0,5 скл. соку чорної або червоної смородини.

Приготування: підготовлені ягоди пересипте цукром, додайте смородиновий сік, перемішайте. Джем варіть в один прийом не більше півгодини, поступово збільшуючи вогонь, постійно помішуючи та знімаючи піну. Готовність малинового джему можна визначити по краплі – потрапивши на тарілку, вона має швидко загуснути.

Готовий джем викладіть в сухі прогріті банки, закатайте металевими кришками. Охолодіть їх, перевернувши догори дном.

Варення з вишень та агрусу

8Потрібно: 500 г вишень, 500 г аґрусу, 1 кг цукру.

Приготування: вишні і аґрус помийте, просушіть, очистіть від кісточок.

Аґрус подрібніть у блендері або м’ясорубці і засипте цукром. Поставте миску з аґрусом на вогонь і доведіть до кипіння. Коли закипить, додайте вишні і варіть 10 хвилин, потім зніміть з вогню. Наступного дня проваріть варення з вишень та аґрусу ще 10 хвилин. Розкладіть у стерилізовані банки та закрутіть.

Джем з чорниць

9Потрібно: 1 скл. води, 1 л цукру, 2 л чорниць

Приготування: зваріть сироп з води і цукру. Коли закипить – додайте чорниці, помішайте і прокип’ятіть 20 хвилин.

Розкладіть в чисті стерильні баночки і закрутіть.

Вишневе варення з мигдалем

10Потрібно: 500 г вишень, 500 г яблук, 1 кг цукру,  сік 2 лимонів, 50 г мигдалю.

Приготування: вишні промийте, висушіть, видаліть кісточки, пересипте цукром, накрийте і залишіть на 24 години. Яблука почистіть, натріть на тертці, додайте до вишень разом з лимонним соком, доведіть до кипіння і варіть на максимальному вогні 4 хв. Мигдаль обсмажте без жиру на пательні, додайте до варення, перекладіть у банки і відразу закрийте кришками.

Вишневе варення з м’ятою

11Потрібно: вишні – 1 кг , цукор – 3 скл., вода – 1 скл., м’ята – 50 г.

Приготування: вишні з кісточками наколіть голкою і залийте гарячим сиропом з цукру і води. Витримайте ягоди 5-6 годин. Викладіть у каструлю, поставте на середній вогонь, доведіть до кипіння, зніміть та охолодіть. Знову доведіть до кипіння, додайте м’яту, зніміть з вогню і охолодіть. Втретє варення варіть до готовності, приблизно 1 годину.

Абрикосове варення

12Потрібно: 1 кг абрикосів, 500 г цукру, 200 г грецьких горіхів, 2 ст. л. води.

Приготування: з абрикосів видаліть кісточки, складіть у каструлю, додайте воду. Варіть на маленькому вогні і потроху додавайте цукор. Коли з`явиться достатньо соку, трішки підкрутіть вогонь. Ретельно знімайте з варення пінку. Варіть 1 годину, додайте горіхи і варіть ще 20 хвилин.

Готове варення розкладіть у стерилізовані банки.

Коли охолоне, накрийте кришками. Зберігайте в холодильнику.

Абрикосово-апельсиновий джем

13Потрібно: 5 кг абрикосів, 2 великих апельсини, 2,5 кг цукру.

Приготування: абрикоси помийте, видаліть кісточки, перемоліть на м’ясорубці. Цедру з апельсинів натріть на дрібній тертці, а м’якоть перемоліть на м’ясорубці. Потім змішайте абрикоси, цедру і перемелені апельсини. Поставте варення на невеликий вогонь, доведіть до кипіння і всипте 1 кг цукру. Прокип’ятіть 5 хв., постійно помішуючи. Охолодіть варення, потім знову поставте на вогонь, додайте залишок цукру і знову прокип’ятіть 5 хв.

Третій раз – через 6-7 год. – знову прокип’ятіть 5 хв. Охолоджене варення розлийте в стерилізовані банки і закрутіть.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *