
Побілка дерев – важлива процедура, яку потрібно проводити двічі на рік. Перший раз це робиться восени – для захисту дерев від морозів, а другий – навесні, але вже зовсім з іншої причини.
По-перше, весняна побілка необхідна, щоб захистити стовбури і гілки дерев від сонячних променів – в квітні на них ще немає листя, тому рослині важко захищатися від ультрафіолету. По-друге, навесні назовні вилазять комахи, яким вдалося перезимувати, і починають поїдати кору дерева. Побілка допомагає – на її тлі шкідників відмінно видно, тому птахам легше їх склювати і врятувати ваш сад.
Таким чином побілка додає деревам здоров’я та збільшує шанси на гарний урожай.
Перед тим, як білити дерева, потрібно почистити стовбури. Рекомендують очищати їх від мертвої кори, моху та лишайників. Можна також обробити дерева препаратами, що містять мідь. Однак, єдності серед садівників щодо цього немає.
Для побілки дерев можна придбати фарбу, але більшість садівників віддають перевагу власноруч приготовленому розчину.
Для нього потрібно взяти 10 літрів води, 3 кілограми крейди, 500 г мідного купоросу та 100 г клейстеру (казеїнового клею). Усе це слід змішати та настоювати протягом декількох годин. За консистенцією ця суміш має бути в міру густою, але не повинна текти по стовбурах струмком.
Важливо пам’ятати, що не варто наносити побілку товстими шарами. У такому випадку вона почне відшаровуватись.
Ще кілька рецептів розчинів.
10 л води, 3 кг гашеного вапна або крейди, 500 гр мідного купоросу, 100 гр казеїнового клею – перемішати, настояти 5-7 годин і застосовувати для побілки.
10 л води, 2 кг гашеного вапна, 1 кг жирної глини, 1 лопата гною, 250 гр мідного купоросу – настоювати 2-3 години, потім використовувати за призначенням.
2 л води, 300 гр вапна, 2 ст. л мідного купоросу, 200 гр канцелярського клею, 200 гр глини і 25 гр Карбофосу.
2 л води, 400 гр мідного купоросу, 100 гр казеїнового клею, 2 кг гашеного вапна перемішати, а потім розчинити в 8 л води.
Деякі дачники стверджують, що не можна білити дерева вапном, бо це шкідливо. Насправді, вапно безпечне, недолік в іншому – така побілка швидко змивається. Оновлювати її потрібно щосезону на відміну від водно-дисперсійної або водоемульсійної фарби, яких вистачає на 1-2 роки.
Фото з відкритих інтернет-джерел.