Як доїхати додому: водії маршруток так і не вийшли на роботу (ФОТОРЕПОРТАЖ)

10012018-0

Сьогодні у Тернополі із самого ранку страйкують водії маршруток. Вранці на усіх зупинках було людно. Тернополяни добиралися на роботу тролейбусами і таксі. Багатьом довелося стояти на зупинці більше години.

Страйк маршрутників сьогодні топ-тема у місті. Водії вимагають, щоб у автобусах встановили валідатори, якими могли б користуватися пасажири без допомоги водія, а також працювали контролери або ж, щоб запровадили кондукторів, які видаватимуть квитки. Оскільки водіям важко і відповідати за безпеку руху, і вибивати квитки, видавати решту і пояснювати людям нові правила оплати за проїзд.

10012018-1

Вранці водії зустрілися з міським головою та чиновниками міськради з а зачиненими дверима. Однак порозумітися їм не вдалося. Згодом міський голова вийшов до водіїв і запропонував компроміс, аби нова система оплати працювала до 1 лютого в тестовому режимі, щоб врегулювати всі нюанси.

«Тернопіль сьогодні впроваджує новацію, яка діє в усьому цивілізованому світі. Цей перехідний етап є складним, але є розуміння між усіма сторонами, що він необхідний, – зазначає міський голова Сергій Надал. – За результатами сьогоднішньої зустрічі ми домовилися, що перевізники повинні переходити на інший режим роботи, зокрема розраховувати зарплату водіям за год./км., що стимулюватиме їх відпрацьовувати весь графік. Також буде доставлено у тестовому режимі додаткові зчитувачі оплати проїзду».

10012018-2

Також з понеділка працюватиме система контролю. Тобто контролери перевірятимуть наявність проїзних квитків та документів на проїзд у пасажирів, що полегшить роботу водіям. А ті особи, які не матимуть квитків, будуть оштрафовані у 20-ти кратному розмірі.

«Виплата заробітної плати водієві – це питання кожного підприємства, яке повинне узгодити рівень зарплати з водієм. Усе нове впроваджується складно, тому потрібно проводити роз’яснювальну роботу з пасажирами та водіями, – зазначив директор ТОВ «Менс-Авто» Андрій Намака. – Оскільки є нарікання водіїв на некоректне спілкування пасажирів тощо».

І хоч на сайті міської ради пишуть, що порозуміння з перевізниками досягнули, однак, як показує сайт http://detransport.com.ua/ маршрутних автобусів на дорогах Тернополя не багато. Більшість стоять по своїх АТП. Як доїхати людям ввечері додому після роботи не відомо. Поки що водії не оприлюднювали жодних рішень щодо подальних дій.

Схожі публікації

1 коментар

  1. Я

    Хтось тут бреше і то гірше за найгіршу собаку. Якщо впроваджується “новація, яка діє в усьому цивілізованому світі”, то чому саме в Україні ця новація дала збій і то конкретний? Виходить одне з двох: або в впроваджельників умішка маловато для цього, або саботаж на місцях.

    Відповісти

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *