Як обрати зручні стільці для кухні

Як обрати зручні стільці для кухні

Щодня ми проводимо на кухні чимало часу – снідаємо перед роботою, обідаємо всією родиною, п’ємо чай з друзями чи просто відпочиваємо за чашкою кави. І від того, наскільки зручними будуть стільці, залежить, чи буде цей час приємним. Адже якщо вони погано підібрані це зіпсує навіть найсмачнішу вечерю – то спина затерпне, то ноги не поміщаються під стіл, то оббивка вже за місяць виглядає так, ніби їй років п’ять. А замінювати меблі щороку – задоволення не з дешевих. 

То як же обрати такі стільці, які будуть і зручними, і гарними, і прослужать довго? 

Які стільці можна обрати

Перш ніж заглибитися в деталі вибору, розберемося, які взагалі вони бувають. У кожного виду свої переваги та особливості використання. Тож розглянемо основні:

  • Найпопулярніші – це класичні зі спинкою. Вони можуть бути повністю дерев’яними або з м’яким сидінням та спинкою. Такі підходять для щоденного використання і добре вписуються в будь-який інтер’єр.
  • Для маленьких кухонь часто обирають компактні табурети – вони займають менше місця і легко ховаються під стіл. Є моделі з м’яким сидінням, які теж досить зручні, хоча й не підходять для довгих посиденьок через відсутність спинки.
  • Якщо у вас висока барна стійка – вам потрібні спеціальні барні стільці. Вони вищі за звичайні та часто мають підставку для ніг. Це зручно для швидких перекусів чи ранкової кави, але не дуже підходить для повноцінних обідів.
  • А ще є розкладні – вони знадобляться, коли приходять гості. У складеному вигляді займають мало місця, а при потребі легко перетворюються на додаткові місця для сидіння.

Погодьтесь, вибір справді великий. І це чудово, адже кожна кухня особлива, як і звички її господарів. До речі, на сторінці інтернет-магазину eco-mebli.net/stiltsi-dlya-kuhni можна не тільки порівняти характеристики різних моделей кухонних стільців, але й детально роздивитися їх на фото з усіх боків. Але щоб не розгубитися серед такого розмаїття, важливо знати, на що саме звертати увагу при виборі.

Як обрати те, що потрібно

Тепер постає головне питання – як обрати саме той варіант, який підійде для вашої кухні? Адже кожна родина особлива, і те, що чудово працює в одному домі, може виявитися незручним в іншому. Тож розглянемо найважливіші моменти, які варто врахувати при виборі.

Міряємо та рахуємо

Перш за все, оцініть, як саме ви використовуєте кухню. Якщо тут тільки швидкі сніданки – підійдуть прості та компактні моделі. А от якщо любите довгі родинні обіди чи часто збираєтеся з друзями – варто обрати максимально зручні крісла з м’яким сидінням та спинкою. Важливо й правильно розрахувати простір – виміряйте не тільки вільне місце для стільців, але й відстань, потрібну для зручного відсування їх від столу. Між ними має бути достатньо місця, щоб легко вставати та сідати, не турбуючи сусідів.

Щоб зручно було кожному

Якщо в домі є діти – обирайте моделі зі стійкою оббивкою, яку легко мити. Уникайте гострих кутів та занадто високих варіантів – дітям має бути зручно та безпечно. Для людей старшого віку важливі надійні підлокітники – вони допомагають легко вставати. Спинка має бути достатньо високою та з правильним нахилом, щоб не втомлювалась спина. А якщо у вас є домашні тварини – віддайте перевагу матеріалам, стійким до подряпин та шерсті.

Все про розміри

Комфортна висота від підлоги до сидіння – 45-48 сантиметрів для звичайного столу. При цьому від сидіння до стільниці має бути 30-35 сантиметрів – це дозволить зручно розміститися за столом, не впираючись колінами. Ширина сидіння – не менше 40 сантиметрів, щоб було комфортно. Якщо плануєте довгі посиденьки – спинка має бути трохи відхилена назад та досягати хоча б середини спини.

Які матеріали кращі

М’які сидіння зручніші для тривалого використання. Але оббивка має бути не надто м’якою – інакше буде незручно вставати, особливо людям старшого віку. Найпрактичніші матеріали – це замінник шкіри або тканина зі спеціальним просоченням, вони легко миються та довго служать. Дерев’яні сидіння практичні у догляді, але для комфорту краще доповнити їх м’якими подушками. 

Щоб гарно та надовго

Стільці мають пасувати до загального стилю кухні, але не варто обирати надто химерні форми чи незвичні кольори – вони можуть швидко набриднути. Найкраще підійдуть нейтральні відтінки та класичні форми – вони довго залишаються актуальними та добре поєднуються з різними інтер’єрами. Якщо хочете додати яскравості – зробіть це за допомогою знімних подушок чи чохлів, які легко замінити.

Як бачите, дрібниць у цій справі не буває – кожна деталь впливає на те, наскільки зручно вам буде користуватися стільцями щодня. Але якщо врахувати всі ці моменти, ви точно оберете те, що буде радувати вас роками. Тож не поспішайте, врахуйте всі поради – і ваша кухня стане ще більш комфортним місцем для всієї родини.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *