Голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Основа» Віктор Забігайло: «Як повернути вкрадені з банківської системи гроші?»

Голова Тернопільської обласної організації політичної партії «Основа» Віктор Забігайло: «Як повернути вкрадені з банківської системи гроші?»
Кожного разу, проїжджаючи повз колишній Національний банк у Тернополі, запитую себе: «Як повернути вкрадені з банківської системи гроші?».

Лідер нашої партії «Основа» Сергій Тарута в програмі стрімкого розвитку зазначає: як приватні особи, так і підприємства отримають з Фонду гарантування вкладів і Нацбанку повне повернення коштів, втрачених у закритих пані Гонтаревою банках. Підприємства зможуть повернутися до роботи. А люди – вкласти свої гроші в економіку країни. Грошей вистачить! Тільки у пані Гонтаревої та її оточення можна конфіскувати не менше 100 мільярдів гривень.

Я опрацював матеріали оцінки Асоціації українських банків. На рахунках банків – виведених із ринку в 2014-2016 роках – зависло мінімум 134,7 мільярда гривень коштів населення.

Фізичним особам до весни 2018 року повернули приблизно 2/3 коштів, це близько 90 мільярдів, а от юридичні особи втратили практично всі свої кошти.

От і відповідь – чому складна економічна ситуація.

Реалії сьогодення визначають критично низький рівень розвитку українського фінансового ринку та значний відсоток грошей поза банками. Так, готівкові заощадження домогосподарств та обсяги тіньової економіки за різними оцінками складають від 17% ВВП (за даними Державної служби статистики України) до 52% ВВП (за даними Мінекономрозвитку України).

Вдумаймося: 50% – тіньова економіка.

Глобалізаційні процеси витіснення національного капіталу іноземним і транснаціональним капіталом мають адекватно компенсуватися впровадженням українськими банками новітніх управлінських технологій, сучасних інструментів регулювання, підтримкою розвитку вітчизняного фондового ринку, підвищенням фінансової грамотності населення та його активним залученням до економічних процесів.

Банківська система є важливим каналом перерозподілу капіталу в економіці, основна мета банківської діяльності – фінансове забезпечення суб’єктів господарювання та економічного зростання. Регулювання банківської системи здійснює Національний банк України, у 2014-2016 роках він зазнав впливу низки негативних факторів, які згодом сформували відповідні тенденції у вітчизняній банківській системі, а саме 80% інфляції та 300% девальвації гривні, що призвело до нищівного руйнування рівня добробуту громадян України та цілковитого обвалу всієї банківської системи. Разом із токсичними банками було ліквідовано значну частину здорового банківського сектора, який зіткнувся з проблемами ліквідності та неприпустимого тиску з боку НБУ. Відтак модернізація й відновлення головної місії НБУ має відбуватися заради стабілізації гривні та припинення інфляції шляхом розробки сучасних механізмів для досягнення збалансованого розвитку.

Тільки сильна, агресивна і збалансована економічна політика здатна витягнути Україну із прірви, в яку вона наближається. Фактично, 2019 рік – це остання можливість спрямувати розвиток економіки країни.

Видання «Дзеркало тижня» нещодавно опублікувало оцінки: якщо більшість із 600 справ, які зараз перебувають у роботі Антикорупційного бюро, передадуть уже в новий Антикорупційний суд, то держава зможе повернути збитки від корупції на суму більше 200 мільярдів гривень…

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *