Матраци, ковдри, простирадла – усе це, поза всяким сумнівом, важливо, коли мова заходить про повноцінний сон. Але одним з головних атрибутів залишається подушка, яка згодом забруднюється, втрачає свій первісний вигляд. Тому важливо знати кілька правил догляду за ними.
Щоб повернути блискучу білизну подушкам, скористайтеся детальною інструкцією з їхнього чищення. Цей метод підійде для бавовняних, пухових і синтетичних подушок.
Насамперед, перед пранням перевірте цілісність чохла, у який упакований наповнювач. У барабан бажано класти по 2 подушки.
Не використовуйте відбілювачі з хлором.
Візьміть 2-3 тенісних м’ячі, покладіть їх у чисті шкарпетки, а потім у барабан разом з подушками при пранні та сушінні.
Подушки можна сушити під сонячними променями, якщо температура на вулиці не менше 25°С.
Не можна прати: подушки з такими органічними наповнювачами, як гречка, рис, кокосове волокно, подушки з ефектом пам’яті, ортопедичні подушки.
- Зніміть наволочки, їх потрібно прати окремо (якщо у ваших подушок є спеціальні чохли, періть їх також окремо).
- Покладіть подушки в пральну машину (краще прати відразу дві, так машинка зможе зберігати баланс, а подушки не будуть битися до стінки).
- Додайте мийний засіб.
- Щоб ефективно відбілити подушки і позбутися жовтизни, змішайте 1 склянку мийного засобу у вигляді порошку, 1 склянку відбілювача і півслянки бури.
- Запустіть прання в максимально гарячій воді. Потрібно також передбачити 2 цикли полоскання, щоб не залишилося хімії. От і все!
- Після цього потрібно добре висушити подушки.
Під час прання подушки в пральній машині наповнювач неминуче зіб’ється в грудки, які потрібно буде розім’яти руками. Розрівнявши чохли з пухом, розкладіть їх на старих простирадлах або купальних рушниках і згорніть у щільний рулон – це допоможе віджати воду, що залишилася. Після цього пух у чохлах сушать на сонячному балконі або батареї центрального опалення, час від часу перетрушуючи і збиваючи. Зазвичай наповнювач сохне близько двох днів.