Олія є одним з найбільш популярних видів продукції в Україні. Продавати такі товари можна не лише приватним компаніям, але й державним організаціям — для цього потрібно лише взяти участь у публічному тендері з оптової закупівлі олії.
Що таке публічний тендер
Публічний тендер — це закупівля, яку здійснюють державні замовники в системі Prozorro. Він складається з таких етапів:
- Державна організація публікує оголошення про проведення закупівлі в Prozorro.
- Постачальники даного виду товару бачать це оголошення та подають заявки на участь.
- Відбувається аукціон, в якому беруть участь усі постачальники, що подали заявку. Вони по черзі пропонують свої цінові пропозиції за товар. Виграє той, чия пропозиція виявиться найвигіднішою.
З переможцем тендеру укладається угода на поставку олії чи іншого товару або послуги.
Як знайти потрібний тендер
Для пошуку тендеру використовуйте один з електронних майданчиків, підключених до Prozorro. Для цього необхідно зробити такі дії:
- Зайти на сторінку пошуку тендерів на майданчику. Наприклад, на SmartTender.biz вже є спеціально створена категорія «Тендери на закупівлю олії».
- За бажанням, звузити пошук: вписати ключові слова в пошукову стрічку (наприклад «соняшникова олія»), налаштувати фільтри за назвою замовника, локацією, бюджетом тощо.
Всі тендери, в яких можна взяти участь, мають позначку «Прийом пропозицій». Це означає, що ви можете подати до них заявку.
Як подати заявку на участь
Якщо ви знайшли цікавий вам тендер, спершу уважно ознайомтеся з його умовами. Для цього відкрийте тендерну документацію — файли, завантажені замовником до оголошення. У ній зазначені умови співпраці, вимоги до товару та постачальника й інша важлива інформація. Якщо вас все влаштовує, можна подавати заявку:
- На сторінці тендеру натисніть кнопку «Подати пропозицію».
- У формі, що відкриється, заповніть всі поля, впишіть свою цінову пропозицію (вона не має перевищувати вказану замовником суму).
- Додайте документи, які вимагає замовник. Повний перелік зазначений у тендерній документації. Це можуть бути сертифікати відповідності, документи, що посвідчують особу тощо.
- Підпишіть пропозицію електронним підписом. Будьте уважні, у тендерній документації замовник зазначає, який саме це може бути підпис, КЕП чи УЕП. Зазвичай вимагають використовувати КЕП.
Додатково вам знадобиться поповнити свій баланс для участі у закупівлі на суму від 17 гривень, залежно від бюджету тендеру. Після цього можна відправляти заявку та очікувати на старт аукціону. Дата вказана на сторінці оголошення.
Як брати участь в аукціоні
Аукціон складається з трьох етапів, на кожному з яких учасники по черзі знижують чи залишають без змін свої цінові пропозиції. Для перемоги необхідно запропонувати найвигіднішу пропозицію.