Як врятувати вазони від пилу і бруду

Як врятувати вазони від пилу і бруду

Домашні рослини приносять у будинок затишок і дарують радість. Крім того, вони відіграють ще одну важливу, але непомітну для простого ока, роль – очищують повітря і фільтрують його, утилізуючи пил, бруд і токсини.

Фільтрацію повітря здійснює листя. На його поверхні й осідає пил, бруд і кіптява. Згодом кількість осілих на листі речовин збільшується і призводить до закупорювання пор, позбавляючи рослину можливості повноцінно дихати, провокуючи виникнення захворювань і ризик ураження шкідниками.

Ось чому так важливо періодично очищати листя. Ви можете робити це планово, наприклад, раз на два тижні, або спонтанно, за необхідності, керуючись візуальними спостереженнями. Але робити це потрібно.

Очищення листя можна провести різними способами. Вибір залежить від розмірів і особливостей покриву листяної пластинки.

Велике гладке листя характерне для фікусів, дифенбахій, кротону. На ньому забруднення помітніше, тому й чистять його частіше – щотижня. М’якою вологою тканиною, серветкою або губкою обережно протріть листяну пластинку з кожного боку.

Розсічене або скручене листя характерне для папоротей, красулі, драцени. Чистити їх зручніше за допомогою теплого душу зі слабким напором води. Не забудьте попередньо закрити ґрунт плівкою, яка захистить його від розмивання. Теплий душ прихильно прийме будь-яка рослина, тому ним можна побалувати і крупнолисні форми рослин.

Буває, що на листі рослин осідає кіптява та жир. У цьому випадку доречним є застосування м’якого (дитячого) мила або шампуню. Мильний розчин змивають теплою водою.

Листя фіалок, глоксиній, деяких бегоній «пухнасте» з ворсинками. Як його почистити? У цьому випадку доцільно влаштувати сухе чищення м’яким пензликом, щіточкою або тканиною з ворсом.

Використання води або мила є доречним тільки у виняткових випадках. Наприклад, при дуже сильному або жировому забрудненні.

Вологе чищення проводять вдень. До кінця дня листя має обов’язково просохнути. Причому буде краще, якщо його сушіння пройде в темному і теплому приміщенні за відсутності протягів.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *