Які свята, події та пам’ятні дати припадають на 30 травня?

Які свята, події та пам’ятні дати припадають на 30 травня?

30 травня – день пам’яті апостола від 70 Андроніка. Цей святий увірував в Господа раніше за самого апостола Павла. Був він єпископом у місті Панонії, але часто подорожував по різних країнах та містах. Поширював там християнську віру. Проповіді читав разом зі своєю помічницею Іунією.

Під час своєї проповідницької діяльності Іунія та апостол Андронік багатьох язичників навернули в християнство та зруйнували чимало храмів з ідолами. Якось їх схопили невірні і довго катували. Померли вони з молитвою до Ісуса Христа на вустах. Їхні мощі зберігалися нетлінними і творили дива.

Зазвичай цього дня в лісах та полях з’являється багато змій, тому варто бути обережними.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 30 травня:

1431 рік – в Руані спалюють Жанну д’Арк;

1871 рік – відбувається падіння Паризької комуни;

1896 рік – у Нью-Йорку зафіксували першу в історії ДТП: велосипедист зламав ногу під час зіткнення з автомобілем;

1913 рік – у Лондоні між Балканською коаліцією (Болгарське царство, Королівство Сербія, Чорногорія та Королівство Греція) і Османською імперією підписано мирний договір, що завершив першу Балканську війну;

1921 рік – засновують Донецький гірничий технікум (від 1926 року – гірничий інститут);

1923 рік – у Празі засновують Українське історико-філологічне товариство на чолі з Дмитром Антоновичем;

1942 рік – авіація Великої Британії здійснює перший масовий наліт на Третій Рейх – в рейді брали участь близько тисячі літаків;

1980 рік – Папа Римський Іван Павло II відвідує Францію;

1982 рік – 16-м членом НАТО стає Іспанія (перша країна від часу вступу ФРН 1955 року);

1985 рік – у Франції на авіакосмічному салоні відбувається перший показ літака Ан-124 “Руслан”;

2000 рік – у день похорону українського композитора Ігоря Білозора, який помер від травм, отриманих у бійці з російськими шовіністами, на вулиці Львова вийшло понад 100 тисяч людей.

Який день в Україні і світі

30 травня в Україні святкують День степу. Заснували свято за ініціативою учасників міжрегіонального наукового семінару “Охорона степових ландшафтів Донецької та Луганської областей”. Відбувся він 1 березня 2017 року. Також того року святкували 90-річчя створення заповідника “Кам’яні могили”, який є традиційним символом охорони степів в України. На даний час усі наявні залишки степів повинні охоронятися від переорювання, заліснення та видобутку корисних копалин.

Міжнародний день обіймів вашої кішки. Це національне свято в США, але його святкують тут 4 червня. Цього дня потрібно обійняти свого улюбленця, показати вашу любов до нього. Святкувати закликають навіть тих, в кого немає кішок. Можна обійняти кота друга чи піти до притулку. Хто знає, можливо, саме 30 травня ви знайдете найвідданішого друга, який буде дарувати вам свою любов.

День жіночої емансипації. Існує одразу дві версії походження цього свята. Згідно з однією, його створили на знак пошани легендарної Жанни Д’Арк, яка померла саме цього дня. Проста французька дівчина врятувала країну від англійського панування наприкінці Столітньої війни. За іншою версією саме цього дня 1932 року в Німеччині проголосили “Закон про юридичне положення жінок-чиновників”.

Всесвітній день боротьби проти астми і алергії. Пам’ятний день було засновано Всесвітньої організацією охорони здоров’я. Головною її метою є привернення уваги громадськості до симптомів алергії та астми, протікання цих хвороб та їх наслідків. Проводиться агітація щодо регулярної діагностики. Найчастіше астма розвивається через алергени, які є всередині приміщень: пліснява, пилові кліщі, квітковий пил, тютюновий дим.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *