Задля податкової знижки жителі Тернопільщини задекларували 27,5 млн грн витрат

Задля податкової знижки жителі Тернопільщини задекларували 27,5 млн грн витрат

У січні-лютому цього року 1765 жителів Тернопільської області подали декларації про майновий стан до податкових органів, аби скористатися своїм правом на податкову знижку. Вони задекларували 27,5 млн грн витрат. Порівняно з відповідним минулорічним періодом, кількість декларантів зросла на 6 осіб, а сума витрат збільшилась на 2,8 млн гривень.
Більшість краян, а це 1550 (88%) осіб, подали декларації для отримання податкової знижки в зв’язку з понесеними витратами на навчання. Про сплату внесків за договорами довгострокового страхування життя заявили 190 декларантів. Сплата відсотків за іпотечними кредитами стала підставою для податкової знижки 16 жителів Тернопілля. Понесені витрати у зв’язку з пожертвуваннями та переобладнанням транспортних засобів дали право на податкову знижку відповідно трьом та двом декларантам. Ще четверо осіб задекларували витрати на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла.
За насідками перерахунків цим громадянам нараховано до повернення 5 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Трохи більше 46 відсотків, а це 2,3 млн грн визначеної до відшкодування суми, вже повернули декларантам.
У зв’язку із запровадженням на території Тернопільщини надзвичайної ситуації подавати декларацію про майновий стан і доходи можна лише в режимі онлайн через електронний кабінет платника https://cabinet.tax.gov.ua/ або поштою.
Варто мати на увазі, що скористатись правом на податкову знижку громадяни можуть упродовж року аж до 31 грудня включно. Ті ж, хто зобов’язаний задекларувати доходи, може це зробити до 1 липня 2020 року – це визначено останніми змінами до Податкового кодексу України та інших законів щодо підтримки платників податків на період карантину.
Сектор комунікацій Головного управління ДПС у Тернопільській області.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *