Збираємо врожай часнику!

Збираємо врожай часнику!


Як робити це правильно, щоб зберегти овоч до весни
За сприятливих умов озимий часник дозріває наприкінці липня, а ярий – на 2-3 тижні пізніше. Та щоб головки були тугими і великими, навіть в останні тижні перед збиранням не можна обходити його увагою. За 20 днів до збирання поливання зменшують, але ґрунт утримують у помірно вологому стані. Незадовго до збирання землю від цибулин відгортають, аби пришвидшити дозрівання часнику.
Збирають його, коли крайнє нижнє листя повністю пожовтіє, а середнє – на чверть або третину. При запізнілому збиранні у часнику тріскаються верхні лусочки, головки розпадаються на зубки, і він стає непридатним для тривалого зберігання. До того ж може розпочатися вторинний ріст. Якщо часник зібрати рано, більша його частина матиме невизрілу шийку, погано сформовані лусочки. Хоча деякі городники вважають, що часник краще зібрати на 5 днів раніше, аніж на 5 днів пізніше. При ранньому збиранні, завдяки відтоку поживних речовин із листя у головки, часник дозріє і під навісом.
Аби визначити термін збирання, городникам, що не мають досвіду вирощування часнику, треба періодично (починаючи із середини липня) раз на тиждень викопувати кілька головок у різних місцях грядки й уважно оглядати їх. Якщо часник не дозрів, зовнішня його оболонка ще соковита, міцно утримує зубки в головці і високо здіймається до стебла. У спілого часнику оболонка навколо стебла вже суха, але ще втримує головку. Такий часник викопують негайно. За дощового літа зібрати часник краще раніше.
Викопують часник садовими вилами, обережно підчепивши збоку. Рекомендується збирати цю городню культуру за сухої погоди. Однак, якщо тривалий час стоїть посуха, то перед викопуванням грядку бажано полити. Коли струшувати з викопаних головок сухий ґрунт, корінці обриваються біля самого денця (особливо якщо часник росте на суглинках), відкриваючи доступ інфекціям. А ось звільнити корені від злегка вологого ґрунту набагато легше. 
Викопаний часник за гарної погоди розкладають на грядці рядами так, щоб листя другого ряду прикривало головки першого ряду і т.д. Сушать 2-3 дні, тоді перевертають і сушать ще стільки ж часу. Тоді часник добре просохне, сонце не припече цибулини, а зубки всередині не розм’якшаться. Якщо погода нестабільна, часник краще розкласти під навісом. Перед закладанням на зберігання обрізають корені та листя, залишаючи пеньок завдовжки 4-5 см. Водночас перебирають часник та видаляють пошкоджені головки, вибираючи при цьому найміцніші.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *