Жодна розвідка світу, жодна країна не давала Україні шансу у війні з росією, лише українці вірили в ЗСУ

Жодна розвідка світу, жодна країна не давала Україні шансу у війні з росією, лише українці вірили в ЗСУ

Українці не обирали цю війну. І ніколи не нападали на чужі землі. Наші предки завжди стояли в обороні. І на долю нинішнього покоління знову випало боронити Україну…

 

Ця війна змінює нашу країну. І цілу планету. Повномасштабна російська агресія проти України вже стала переломним моментом для світу у XXI столітті. 

Україна об’єднала Євросоюз. І розвіяла ілюзії щодо росії. 

Незважаючи на попередження США та України, європейці все глибше занурювалися в енергетичну залежність від московії. І навіть тоді, коли назрівала військова напруга навколо України, замість реальних дій, які б могли запобігти вторгненню, а це – санкції чи постачання Україні зброї для захисту, європейці намагалися умиротворити путіна. Але це ще більше тішило хворе его бункерного. 

Війна відкрила очі європейцям. Такої війни не було з часів Другої світової. Там зрозуміли: якщо впаде Україна, російська орда не зупиниться…   

Потужний спротив українців призвів до консолідації майже всієї міжнародної спільноти навколо захисту України. Наша країна стала одним із лідерів вільного світу. Але перед цим… 
російські окупанти планували захопити всю Україну за 19 днів – включно зі Львовом. А Захід був упевнений, що їм це вдасться, розповів секретар РНБО Олексій Данілов в ефірі загальнонаціонального телемарафону. росіяни навіть привезли до мінська януковича. 7 березня він мав уже перебувати на території України. До цього дня росіяни планували захопити половину України разом зі столицею і відправити своїх маріонеток для формування проросійського «уряду».  

За словами секретаря РНБО, напередодні повномасштабного вторгнення багато різних представників спецструктур наших країн-партнерів були впевнені у наступному розвитку подій: окупація; ліквідація вищого військово-політичного керівництва країни; концтабори і фільтраційні табори.

«Жодна розвідка світу, жодна країна не давала нам шансу – зовсім. Вони всі вважали, що у нас не буде таких спроможностей», – наголосив Данілов. – І їх дуже дратувало, коли ми говорили, що цього не буде. Вони вважали, що ми є такими ж, як і росіяни». 

Тепер переконалися – ми абсолютно різні. У росіян проявилися всі ознаки фашизму. Вони влаштовують українцям геноцид. Знищують все на своєму шляху. Європа жахнулася. Світ жахнувся. В Євросоюзі усвідомили, що росія загрожує не лише Україні та пострадянським країнам, а в небезпеці й країни, які вже давно інтегровані у ЄС. Саме тому Брюссель почав активніше обговорювати питання власної безпеки та створення європейської армії, окремої від НАТО.

Можна навести багато прикладів страшних злочинів, учинених росіянами. Так діє не армія – так діють бандити, відморозки, терористи.  

Приміром, росія незаконно депортувала понад 13 тисяч українських дітей. Їх хочуть зробити росіянами. Мета ж «руского міра» – вбити мільйони українців, заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

Понад 700 обʼєктів критичної інфраструктури України від початку повномасштабного вторгнення зазнали російських обстрілів. А загалом внаслідок ворожих атак зруйновано більше 35 тисяч обʼєктів, констатував перший заступник міністра внутрішніх справ Євген Єнін. Йдеться про газогони, електропідстанції, мости та інше. 

Як зазначають історики та воєнні експерти, путін перевершив гітлера: рашизм страшніший за фашизм. Зокрема, головний науковий співробітник відділу історії України 20-30-х років ХХ ст. Інституту історії України НАНУ доктор історичних наук Станіслав Кульчицький зазначив: «Війна росії проти України показала, що таке рашизм, символом якого стала літера Z. президент країни-агресора путін фактично запровадив державний терор, який злився з геноцидом. У цьому диктатор перевершив навіть гітлера. Українці та весь світ опинилися в ситуації, якої ніколи раніше не було за тисячу років. Найбільший злочинець має ядерну зброю, яка може знищити все людство, а його ЗМІ вміють професійно промивати мізки…».   

путіну пряма дорога до Гааги. Так, міська рада Гааги підтримала ініціативу лідера нідерландської партії VVD Лотте ван Бастен Батенбург щодо створення у місті спецтрибуналу для розслідування злочинів росії, скоєних в Україні. І путіна, в тому числі. 

Вона зауважила, що в Гаазі вже базуються Міжнародний кримінальний суд, спецтрибунали щодо Руанди та Югославії, а також європейські органи юстиції та поліції – Євроюст і Європол. «Тому ми маємо досвід і міжнародно-правову інфраструктуру для розміщення майбутнього спеціального трибуналу для України, який буде вести розслідування та судове переслідування злочинів і звірств, скоєних у цій агресивній російській війні… Я можу собі уявити, що знадобиться нова чи друга будівля, враховуючи, скільки воєнних злочинів уже було зареєстровано та розслідується в Україні», – сказала ван Бастен Батенбург.

А поки дійде до суду, нашій країні потрібна зброя. І зараз немає жодної раціональної причини того, що Україні досі не постачали танки західного зразка. А це дуже важливо, щоб відновити безпеку для всіх українців і спокій для всіх європейців, сказав президент Володимир Зеленський. І додав: «Треба поставити крапку в російській агресії саме цього року й не відкладати жодну з тих оборонних можливостей, які здатні пришвидшити поразку держави-терориста. Сучасна західна бронетехніка, танки західного зразка – це якраз одна з таких ключових можливостей».

Цікаву деталь, до речі, розкрив секретар РНБО Олексій Данілов: Україна почала готуватися до війни з росією ще у грудні 2019 року. Якби держава не була готова до війни, то за 3-5 днів росіяни мали б той успіх, на який вони розраховували, наголосив він.

Ми дізнаємось ще багато різних речей. На все свій час. А поки віримо: 2023-ій стане роком нашої Перемоги. Завдяки відвазі українських воїнів та Божій помочі. 

Сьогодні Бог носить «піксель», 

Щоранку шнурує берці –

І ходить поперед війська, 

Спиняє навалу смерті…      

А ще, як написав автор вірша Василь Задорожний, «сьогодні Бог у халаті, зі скальпелем, посивілий… І тягне дріт електричний… Хлібину до печі садить, вселяє в серця надію…».

Сьогодні Бог в Україні.. 

Ольга ЧОРНА.

(Фото з відкритих інтернет-джерел).   

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *