10 найкращих рецептів консервованих помідорів

10 найкращих рецептів консервованих помідорів
Хтось любить кисліші, а хтось солодші. Одним до вподоби мариновані, а інші визнають тільки квашені. Але байдужих до помідорових заготовок людей просто не існує. І хоч поки що ціни на цей овоч кусаються, у серпні прогнозують їх зниження. До того ж на грядках багатьох господарів вже достигає врожай. Пропонуємо вам перевірені і цікаві рецепти помідорної консервації.

Помідори половинками

Потрібно: на 1-літрову банку: помідори (бажано «сливки»), лавровий лист, гвоздика, петрушка, цибуля, 2 ч. л цукру, 1 ст. л. оцту, 1 ч. л. солі.

Приготування: помідори розрізати навпіл, на дно банки покласти 1 лавровий лист, 1 гвоздику, гілочку петрушки, кілька кружалець цибулі. Зверху викласти половинки помідорів. Залити окропом, дати постояти 10-15 хв. Злити воду в каструльку, додати сіль, цукор та оцет, закип’ятити і вилити назад у банку. Стерилізувати 10-15 хвилин, закатати кришками.

Помідори мариновані з цибулею

Потрібно: 5 кг невеликих помідорів, 1 кг дрібної ріпчастої цибулі, 100 г солі, 3 л води,100 г цукру, 1 перець чилі, 160 мл оцту, кріп, листя хрону, часник, чорний перець горошком, листя смородини.

Приготування: на дно 1-літрової банки покласти лист хрону, гілочку кропу, зубчик часнику (бажано розрізаний на 2-3 частини), кілька шматочків гіркого перцю, кілька горошинок чорного перцю. Заповнити банку помідорами та цибулею, залити окропом, накрити кришками. Дати постояти близько 5-8 хвилин. Воду з банок злити в каструлю, додати сіль, цукор та оцет і довести до кипіння. Коли маринад закипить, залити ним помідори і закатати. Перевернути горлечком донизу і вкутати.

Консервовані помідори у власному соку на зиму

Потрібно: для літрової банки – 1,5 кг помідорів сорту “Сливка”, 3 шт. чорного перцю горошком, гілочка кропу і петрушки, цукор з розрахунку 1 ч. ложка на 1 літр соку, сіль з розрахунку 1 ст. ложка на 1 літр соку.

Приготування: помідори помити. Зіпсовані плоди краще не використовувати. Зняти шкірку, для цього зробити на кожному плоді хрестоподібний надріз та залити кип’ятком на 1-2 хвилини. Опісля обдати помідори холодною водою та зняти шкірку, вона буде легко відділятися від плодів. На дно банки викласти перець, кріп та петрушку. Щільно викласти помідори в банку. З решти плодів зробити сік. Для цього їх можна пропустити через м’ясорубку або ж через соковижималку. Якщо не хочете, аби в соці було насіння, перетріть пюре ще раз через сито. Викласти томатне пюре в каструлю, довести до кипіння та потримати на середньому вогні 15 хвилин. Додати сіль та цукор, ще раз довести до кипіння та зняти з вогню. Залити томатним соком помідори в банці. Потім  банку потрібно простерилізувати. Для цього на дно каструлі з гарячою водою покласти рушник або будь-яку тканину складену в кілька разів. Водна не повинна покривати банку, а бути на рівні “плечиків” банки. Воду довести до кипіння та стерилізувати банку 20-25 хвилин. Закрутити після цього банку, перевернути догори, накрити ковдрою та залишити до повного вистигання.

Мариновані зелені помідори

Приготування: помідори зелені (чері) – 1-1,5 кг, сіль велика морська – 300-400 г, оцет винний 6% – 700-800 мл, оливкова олія – 500 мл, орегано, перець гострий червоний сушений.

Приготування: помідори ретельно помити й видалити плодоніжки. Можна використовувати будь-які сорти помідорів, не обов’язково чері. Розрізати помідори навпіл. Засипати сіллю. Ретельно перемішати. Залишити на 5-6 годин. Перекинути помідори в друшляк, щоб стекла рідина. Ні в якому разі не промивати водою! Перекласти помідори знову в каструлю. Залити 6-процентним винним білим оцтом і залишити на 12 годин. За бажанням ви можете замаринувати разом з помідорами ріпчасту цибулю або зубчики часнику. Помідори знову перекласти в друшляк. Викласти на кухонний рушник, щоб підсушити. Тепер закладаємо в сухі стерильні банки шари помідорів, пересипаючи орегано і шматочками сухого гострого перцю. Заливаємо оливковою олією, злегка приминаючи виделкою, щоб не залишалося бульбашок повітря. Закриваємо стерильними сухими кришками. Через місяць мариновані зелені помідори можна куштувати.

Квашені помідори з перцем

Потрібно: помідори – 2 кг, перець болгарський – 500 г, часник – 1 гол., вода – 2 л, сіль – 3 ст. л., лавровий лист – 3 шт.

Приготування: помідори і перець помити. Видалити плодоніжки і насіння з перця. Часник очистити, зелень промити. Укласти помідори в емальований посуд, перекладаючи їх листям хрону, перцем і часником. Приготувати розсіл, прокип’ятивши 3 хвилини воду з сіллю і лавровим листом. Залити гарячим розсолом помідори так, щоб вони були покриті повністю. Зверху поставити невеликий гніт і залишити на 3 дні при кімнатній температурі.

Помідори «Сонце в бокалі»

Потрібно: на літрову банку – 3-4 гілочки петрушки, 3-4 гілочки базиліка, 2-3 зубчики часнику, 1 маленька цибулина, 2-3 горошини запашного перцю, 5 горошин чорного перцю,1 ч. л. солі, 2 ст. л. цукру,1 ст. л. олії, 1 ст. л. оцту, 10-12 половинок помідорів (краще сорту «сливка», але можна й круглі).

Приготування: на дно банок  насипати перець, покласти часник, кільця половинки цибулі, зеленину. До середини в банку скласти половинки томатів (зрізами донизу). Потім знову цибуля, петрушка й базилік. І знову помідори половинками. В кожну банку насипати сіль і цукор, налити олію й оцет. Залити окропом. Прикрити металевими кришками (не закривати, а саме прикрити!) й поставити стерилізуватися (банки місткістю 1 л рівно 10 хвилин після закипання). Закатати, перевернути догори дном і вкутати ковдрою. Залишити до повного охолодження (приблизно добу).

Мариновані солодкі помідори

Потрібно: помідори, зелень петрушки, базиліку, селери, кріп, зубчики часнику, кільця цибулі.

Маринад: на 2 л води – 100 мл оцту, 200 г цукру, 50 г солі, перець горошком, духмяний перець, гвоздика, лавровий лист.

Приготування: у банки розкласти зелень, часник, цибулю, спеції. Заповнити помідорами. Банку з помідорами залити кип’ятком на 10 хв., після чого злити воду, залити кип’яченим маринадом і закрити кип’яченою металічною кришкою. Далі закутати банки до ранку.

Помідори квашені за три дні

Потрібно: 3 кг помідорів, 1 пучок селери, головка часнику, пучок кропу або 2 ст. ложки насіння кропу), на 1л води – по 2 ст. л. з верхом солі і цукру.

Приготування: підготовити селеру, суцвіття кропу, часничок. Зелень селери порізати на крупні кусочки разом зі стеблами. 3 л води, довести до кипіння і всипати туди сіль і цукор. В кип’яток кинути селеру на секунду і вийняти шумівкою. Викласти в банку помідори разом з приправами. Залити все це гарячим розсолом. Залишити помідори в теплому приміщенні на 3 дні.  Спробуйте розсіл. Якщо він вам сподобався по кислоті, то накривайте кришкою і ставте в холодильник.

Квашені помідори від Лариси Пошпур

Потрібно: помідори, петрушка, селера, листя вишні і смородини, базилік, 1-2 китиця сухого кропу, цибуля, морква, корінь хрону, 5-6 горошин духмяного перцю, 2-3 лаврових листки, 2-3 гвоздики, кусочок пекучого перцю і листок хрону на 3-літрову банку.

Для заливки: 1200 мл джерельної холодної води, 2 ст. л. з чубком солі , 1 ст. л. рівна цукру.

Приготування: у банки розкласти зелень. Далі – шар помідорів. Притрусити кільцями цибулі, тертою морквою, зубцями часнику, стружками кореня хрону. Так викладати, поки банки не будуть заповнені. Зверху покласти спеції. У воді розвести цукор і сіль, залити цим банки і закрити пластмасовою кришкою. Через 10 днів в теплі їх можна їсти, якщо готуєте на зберігання на зиму, то закрити грубою кришкою і винести на холод . Приблизно вкисає до 30-40 днів.

В’ялені помідори

Потрібно: помідори, соняшникова чи оливкова олія, сіль, італійські трави, часник.

Приготування: брати помідори, невеликі, м’ясисті (типу “сливок” або круглі, але щоб серединки не були пусті). Помити, розрізати навпіл, якщо трохи більші – то на четвертинки. Викласти щільно на деко. Можна розкласти поверх часник. Помідори під час приготування будуть всихати, тому накладаємо без проміжків.

Солити перед тим, як викласти в духовку. Посипати сумішшю італійських трав. Поставити в духовку, розігріту до 80-100 градусів, і в’ялити протягом 4-5 годин. Як варіант – можна нарізати помідори скибками (до 1 см), викласти в електричну сушарку для овочів та фруктів і готувати близько 7 годин. Періодично не забувати відкривати двері духовки, щоб виходила пара. Коли помідори готові, скласти у суху банку. Можна ще раз пересипати травами чи покласти гілку розмарину і залити доведеною до кипіння олією. Вона має повністю покрити помідори. Олія стане дуже запашною і вбере у себе всі аромати, тому після того, як ви з’їсте всі помідорчики, цю олію можна буде використати, як заправку до салатів. Готові помідори можна додавати для приготування піци, можна робити цікаві канапе з фетою чи їсти, просто поклавши на хліб. Зберігати готові помідори треба у холодильнику.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *