10 оригінальних ідей на Великий Піст

10 оригінальних ідей на Великий Піст
Розпочався Великий Піст. Що можемо зробити ми протягом цього періоду, аби навчитися допомагати ближнім, змінити своє бачення та підхід до життя. Портал credo.pro запропонував 10 оригінальних способів пережити Великий Піст.

Відмовтеся від соцмереж

Наші смартфони сконструйовані так, аби ми не могли без них обійтися. Ми використовуємо їх, аби зробити нотатки, світлини, віднайти маршрут, зробити закупи. Так! Вони заощаджують наш час і… розвивають залежність. Великий Піст – гарна нагода, аби відчути свободу і радість життя без гаджетів. Відмовтеся від ширяння просторами інтернету у заторах, не гортайте стрічку фейсбуку просто знічев’я, вийдіть із соцмереж на час посту, зробіть собі день офлайн.

Шукайте хороше щодня і робіть добрі справи

Зауважте, скільки сил і часу ми витрачаємо, аби довести собі та іншим, що «все не так». Намагайтеся протягом дня шукати відповідь на питання: що доброго сьогодні сталося? Нічого? Ну то є нагода змінити світ на краще!

Не повчайте і вмійте змовчати!

Спробуйте під час Великого Посту не висловлювати своєї чіткої, зрозумілої, експертної позиції стосовно усього, що відбувається на планеті. Якщо буде геть важко, майте відвагу хоча б додавати: «на мою думку», «мені здається» і т.п. Це матиме позитивний вплив на тон і розвиток дискусій.

8 годин сну

Прописна істина: людині життєво необхідно 8 годин сну. Таким чином відпочиває наш мозок і відновлюється нервова система. Візьміть собі за постанову спати 8 годин на добу – таким чином ви піклуєтеся про себе.

Шопінгу – ні

Відмовтеся на час посту від купування нових речей. Проаналізуйте свідомо, що вам потрібно з вашого гардеробу, а що ні. Непотрібне можна віддати потребуючим.

Відмовтеся від перекусу

Не можете постити на хлібі й воді? Відмовтеся від снеків і тістечок у проміжках між основними прийомами їжі. Це може бути складніше, ніж вам здається.

Вимкніть музику

Сучасний світ не зносить тиші. Іноді вона може бути просто нестерпною, оскільки спонукає нас слухати себе й інших. Проте саме цей інструмент Бог обирає, аби говорити до людини. Відмовтеся на час посту від радіо у машині, улюблених мелодій, використайте цей час на молитву.

Не харчуйтеся поза домом

Не купувати готової їжі, готувати вдома, відмовитися від відвідин улюбленою піцерії чи «вуличної» їжі також може стати гарною вправою під час Великого Посту, що також допоможе дещо заощадити.

Не забувайте про суть Великого посту

Вдома облаштуйте куточок духовності, покладіть хрест на видне місце, знайдіть відповідну ікону чи зображення, що допомагатимуть вам впродовж цих днів.

Одразу…

…застеліть ліжко; помийте посуд після вечері чи кухлик після чаю; не відкладайте на завтра те, що можна зробити сьогодні. Це збереже ваш час і нерви, а також неабияк допоможе у праці над собою.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares