10 рецептів найсмачніших млинців

10 рецептів найсмачніших млинців

Заварні млинці на молоці

Потрібно: 4 скл. жирного молока, 4 яйця, 3 скл. борошна вищого ґатунку, 2 ст. л. цукру, 40 г вершкового масла, 100 г рафінованої соняшникової олії, 1/3 чайної ложки солі.

Приготування: влити в невелику каструльку половину молока, поставити на середній вогонь і підігріти, не доводячи до дуже гарячого стану, додати вершкове масло, цукор, сіль, олію та яєчні жовтки. Все це розмішати і додати борошно. Далі, розмішуючи тісто, додавати молоко, що залишилося, поки тісто не набуде консистенції рідкої сметани. Потім збити в піну охолоджені яєчні білки і поступово додавати в тісто, постійно розмішуючи. Випікати млинці на попередньо розігрітій і змащеній олією сковороді.

Французькі млинці

Потрібно: 4 яйця, 1,5 скл. борошна, 1,5 скл. холодного молока, 1,5 склянки холодної мінеральної води, 4 ст. л. вершкового масла, дрібка солі.

Приготування: яйця збити з сіллю, додати борошно, добре перемішати. Далі ввести молоко і воду. Збити тісто і наприкінці додати розтоплене вершкове масло. Тісто має постояти півгодини і після цього смажити млинці. Виходять дуже тонкі та ніжні.

Млинці на сироватці з печерицями

Потрібно: 500 мл сироватки, 1,5 скл. борошна, 3 ст. л. олії, 2 ст. л. цукру, 1 ч. л. розпушувача для тіста, сіль.

Начинка: 300 г печериць, 3 цибулини, 2 яйця, 1 морквина, мелений чорний перець, сіль.

Приготування: сироватку замісити з просіяним борошном, додати розпушувач для тіста, олію, цукор, сіль. Випікати на розпеченій сковорідці з олією. Курячі яйця відварити, охолодити і подрібнити. Моркву і цибулю почистити, подрібнити і підсмажити на олії. Печериці почистити і підсмажити. Всі інгредієнти перемішати, поперчити, посолити і вимішати. Викласти начинку на млинець і загорнути.

Шоколадні млинці

Потрібно: по 250 г молока і борошна, 80 г води, 40 г цукру, 20 г  какао, 2 яйця, олія.

Начинка: 500 г кисломолочного сиру, півсклянки кокосової стружки, 15 г ванільного цукру, 4 ст. л. цукру, 100 г йогурту.

Приготування:  курячі яйця збити з цукром і сіллю, додати столову ложку олії, молоко і воду, ретельно перемішати до однорідності. Борошно просіяти разом з какао і додати в яєчну суміш, добре перемішати, щоб не було грудочок. Випікати млинці на розігрітій сковорідці, змащеній олією. Кисломолочний сир збити з йогуртом, цукром і ванільним цукром. Додати кокосову стружку і добре перемішати. Викласти начинку на млинці та загорнути.

Бурякові млинці

Потрібно: 200 г червоного буряка, по 50 мл олії і ряжанки, 2 скл. борошна, 1,5 скл. молока, 1 яйце, 2 ст. л. цукру, 1 ч. л. солі.

Начинка: 450 г курячого філе, 0,5 скл. гречаної крупи, цибулина, пучок зелені, 3 ст. л. вершків, 1 ст. л. лимонного соку.

Приготування: буряк помити і відварити до готовності, почистити, порізати шматочками і додати в молоко. За допомогою блендера змолоти буряк з молоком до однорідної консистенції, додати просіяне борошно, яйце, ряжанку, цукор і сіль, ретельно перемішати та залишити, щоб постояло приблизно 20 хвилин. Випікати млинці на розігрітій сковорідці, змащеній олією. Куряче філе і гречку відварити. М’ясо дрібно порізати і перемішати з гречкою. Цибулю почистити, порізати і підсмажити на олії до золотистого кольору, додати до гречки і перемішати. Лимонний сік, подрібнену зелень, вершки та сіль додати до гречаної начинки і ретельно вимішати. Викласти начинку на млинці і загорнути.

Налисники з маком і цедрою лимона

Потрібно: 300 мл молока, 200 мл сильногазованої води, 3 яйця, 250 г пшеничного борошна,  5 ст. л. рослинної олії, 1 ст. л. цукру, 1 ч. л. солі, 3 ст. л. маку, дрібно натерта цедра одного лимона.

Приготування: молоко, яйця, олію, сіль та цукор збити до однорідності. Додавати партіями борошно, збиваючи після кожного додавання. Поставити тісто для налисників в холодильник і залишити на 30 хвилин “відпочивати”.  Мак підрум’янити на сухій сковорідці. Дістати тісто з холодильника, процідити через дрібне сито, щоб остаточно позбутися навіть найменших грудочок. До тіста додати газовану воду, мак та цедру. Добре перемішати і приготувати все для смаження налисників. Розігріти антипригарну сковорідку, змащену тонким шаром олії і смажити млинці.

Млинці на дріжджах

Потрібно: 200 г борошна, 500 мл молока (теплого), 40 г вершкового масла ( топленого), 1 ст. л. цукру, яйце, 6 г сухих або 18 пресованих дріжджів.

Приготування: у склянці молока з загальної маси розвести дріжджі та залишити підніматись в теплому місці. Яйце збити, додати приготовлену дріжджову масу та поступово додавати борошно, топлене масло та залишки молока. Тісто залишити підніматись в теплому місці на 30 хв. Перемішати і ще раз залишити підніматись на 20 хв. Далі смажити на олії  тісто має бути, як густа сметана, за потребою можна додавати молоко чи борошно.

Пісні налисники на мінералці

Потрібно: 250 г (1,5 склянки) пшеничного борошна вищого ґатунку, 2-2,5 склянки мінеральної газованої води, 1 ст. л. цукру, 1 щіпка солі, 3-4 ст. л. рафінованої олії.

Приготування: у просіяне борошно додати цукор і сіль, перемішати. Влити склянку газованої води і перемішати, щоб не було грудочок. Влити другу склянку води і замісити рідке тісто. Накрити тісто і дати йому постояти 30 хвилин. За цей час клейковина набрякне і, можливо, буде потрібно додати ще трохи газованої води (приблизно 0,5 склянки), щоб тісто було досить рідким для випічки тонких млинців. Наприкінці влити олію і ще раз ретельно перемішати. Розігріти сковороду з олією. Посмажити тонкі млинчики. Подавати з будь-якою начинкою на свій вибір.

Корисні млинці

Потрібно: 250 мл молока, 150 мл води, 20 г рафінованої олії, 20 г маку, цедра одного лимона, 10 г цукру, 75 г пшеничного цільнозернового борошна, 75 г кукурудзяного борошна, 4 яйця.

Приготування: яйця збити з цукром, додати борошно, ще раз збити, потроху доливати суміш молока та води, інші інгредієнти. Залишити на півгодини. Далі смажити без олії та масла на добре розігрітій сковорідці. З цієї порції виходить 11-12 великих млинців.

Медові млинці з горіховою начинкою

Потрібно: молоко – 1 скл, борошно пшеничне -1 – 1,5 склянки, сода – 1/3 чайної ложки, яйця – 3 шт., мед рідкий -3 ст. л., олія – 2 ст. л., сіль за смаком.

Приготування: для начинки можна використовувати суміш з подрібнених горіхів та сухофруктів з додаванням меду, різноманітні свіжі фрукти, шоколад та, навіть, вершкове морозиво. Для тіста: змішати яйця з медом, та додати в суміш підігріте молоко, гарно розмішати, підсолити та поступово ввести борошно, ретельно перемішуючи тісто на млинці кухонним вінчиком. Додати в суміш соду та олію і знову перемішати. Лишити тісто на півгодини «відпочити». Поки тісто відпочиває, можна приготувати начинку. Для цього горіхи подрібнити, додати промиті та, якщо це необхідно, подрібнені родзинки, курагу, чорнослив перемішати з медом. Також для начинки можна використовувати сезонні чи улюблені фрукти та ягоди за власними вподобаннями. Випікати млинці традиційним способом. На готові млинці викласти начинку та загорнути їх конвертиком.

Секрети приготування млинців

  • Для цієї страви найкраще підходить пшеничне борошно. Але також можна використовувати гречане, вівсяне або рисове борошно – так буде корисніше. “Золота” пропорція – 1 склянка борошна на 2 склянки рідини. Звичайно, вона витримується приблизно, але знати її корисно.
  • Грудочок в тісті можна позбутися двома способами. Перший: додавайте борошно маленькими порціями та добре вимішуйте. Другий: додайте одразу всю порцію борошна та замісіть густе тісто, а потім додавайте молоко, щоб досягти потрібно консистенції.
  • Для того, щоб млинці вийшли дуже ніжними, борошно слід просіяти 2-3 рази. Дайте постояти тісту хвилин 15–30 перед випіканням. Це дасть змогу всім інгредієнтам добре розчинитися та зробить ваше тісто однорідним.
  • Тонкі млинці можна зробити на воді, а от на молоці ви отримаєте більш ніжні та запашні млинці. Завжди додавайте сіль, навіть у солодкі млинці.
  • Найкраще для смаження використовувати спеціальну сковорідку. Якщо такої немає – візьміть з антипригарним покриттям.
  • При приготуванні млинців з начинкою, випікайте їх тільки з одного боку, загортайте начинку просмаженим боком всередину – і вже потім обсмажуйте перед самою подачею.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *