10 серпня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

10 серпня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються Всесвітній день лева, Мусульманський Новий рік, Міжнародний день влогінгу, Міжнародний день біодизельного палива.

У США – День державності штату Міссурі, День штату Коннектикут, День ліні, День подяки групі “Duran Duran”, День десерту “Смор”, День подяки хмарочосам, День “Побалуйте свою собаку”, День коригуючої білизни, в Латвії – День вогню, в Таджикистані – День фізкультурника, в Італії – День святого Лаврентія, в Індонезії – День ветеранів, День пробудження технологій, в Гренаді – карнавальний вівторок, в Еквадорі – День Незалежності, в Нікарагуа – День святого Домініка, на Філіппінах – свято Богоматері “хорошої події”, в Аргентині – День Військово-Повітряних сил, в Зімбабве – День Сил оборони.

Пам’ятні дати, річниці та події

10 серпня 1893 року був вперше запущений двигун, що працює на основі арахісового масла. Сам дизельний двигун був створений німецьким інженером і винахідником Рудольфом Дизелем в 1890-х роках. Запуск агрегату в місті Аугсбурзі і прийнято вважати першим випадком застосування біодизеля в історії. Для виробництва біодизеля використовують сільськогосподарські культури: в Європі – частіше ріпак, в США і Африці – сою, в Азії – кокосову або пальмову олію. Також застосовується відпрацьоване рослинне масло, тваринні жири, касторове масло, риб’ячий жир і т.д. перспективним джерелом сировини для виробництва біодизеля вважаються водорості. Екологічність біодизеля в тому, що при його використанні знижується виділення вуглекислого газу і кількість кіптяви. Також він не завдає шкоди тваринам і рослинам, а при попаданні в грунт і воду переробляється мікроорганізмами. Термін його практично повного біологічного розпаду в грунті або у воді – місяць, що дозволяє говорити про мінімізацію забруднення навколишнього середовища.

У 1833 році було засновано місто Чикаго. Але тоді це була село під назвою Вінді-Сіті з населенням менше двохсот чоловік.

У 1876 році в канадському Онтаріо був здійснений перший в світі міжміський телефонний дзвінок, відстань між містами складала 13 км.

У 1897 році німецький хімік Фелікс Хоффманн синтезував чисту ацетилсаліцилову кислоту, придатну для використання в медицині. Тобто, відкрив всім відомий “аспірин”.

У 1985 році Майкл Джексон за 47,5 мільйона доларів купив всі права на пісні The Beatles.

Яке нині церковне свято

Православна церква 10 серпня вшановує пам’ять двох апостолів від сімдесяти – Прохора і Пармена. Інші назви свята:  “День Прохора”, “Прохоров день”, “міняли”.

Що не можна робити

За народним повір’ям, в цей день не можна обмінювати свої речі на чужі – вигоди не буде. У народі казали – “На Прохора і Пармена не затівай ніякої міни”. Також не можна одружитися – молодята проживуть разом недовго.

Прикмети     

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

вранці багато роси – день буде сонячним;

вранці туман стелиться – до гарної погоди, піднімається вгору – до дощу;

безвітряно і ллє дощ – погода такою буде довго, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares