11 серпня – Різдво Миколая Чудотворця: нині слід зробити якусь добру справу

11 серпня – Різдво Миколая Чудотворця: нині слід зробити якусь добру справу

11 серпня в церкві згадують одного з найшанованіших святих – відзначають Різдво Миколая Чудотворця, архієпископа Мир Лікійських. У народному календарі день називається Калинник. 

Святий Миколай жив у III-IV століттях у Малій Азії. Народився він у забезпеченій сім’ї і вже під час його народження сталося диво – він зцілив свою матір від важкої хвороби. Ще у віці немовляти Миколай став постити: по середах і п’ятницях пив материнське молоко раз на день, увечері. Коли виріс, то багато часу проводив у храмі й вивчав Божественне Писання та молився. Так він став читцем у храмі, а після священиком. Усе своє майно Миколай роздав бідним, а сам вів аскетичний спосіб життя. 

Йому довелося пережити гоніння на християн за часів імператорів Діоклетіана і Максиміана – але Миколай продовжував проповідувати і боротися з єрессю, і незабаром став єпископом міста Міри.

Відомий один із випадків, як Миколай допоміг людям. Святитель дізнався про чоловіка, у якого не було грошей на посаг для трьох доньок, тож він наважився заробляти на їхній красі. Миколай вирішив таємно допомогти і закинув уночі в будинок мішок із золотом – старша дівчина вийшла заміж. Тоді Миколай повторив “фокус” – вийшла друга дівчина. Третього разу глава сім’ї підстеріг Миколу і впав йому в ноги з подяками. Святий узяв із нього слово, що той його не видасть. Кажуть, що один із мішків, які закидав Миколай, потрапив у панчоху, яка сушилася. Відтоді повелося класти різдвяні подарунки в панчохи і шкарпетки, а святий став прообразом Санти.

Помер Миколай у місті Міри близько 345 року в місті Міри. Його мощі наприкінці VIII століття намагалися викрасти араби, але їм це не вдалося. Але вдалося італійським купцям 1087 року – вони обманом вивезли їх до італійського міста Брі, там мощі перебувають досі. У саркофазі в Мирах залишилися фрагменти мощей, які перенесли до Венеції – на острів Лідо в церкву святого Миколи-покровителя моряків.

Цього дня варто піти в храм і помолитися. На Різдво Миколу Чудотворця просять про здоров’я, добробут, звершення дива – святий чує всі молитви, головне, щоб вони були щирими. Також чудотворець захищає від неприємностей у дорозі та вважається покровителем засуджених, допомагаючи їм стати на шлях істинний. Святого Миколая шанують також як захисника звірів і домашньої худоби.

Крім цього, святий Миколай вважається покровителем моряків – відомі випадки, коли він повернув до життя померлого мореплавця, а іншого, що тоне, врятував. 

У день народження святого потрібно помиритися з тими, з ким посварилися, а ще зробити якусь добру справу – неважливо, якою буде ваша допомога, матеріальною чи просто порада, головне проявити участь і не відвернутися від тих, хто потребує вас. 

Також 11 серпня згадують святого мученика Каллиника Кілікійського, який жив у III-IV століттях. За переказами, він був проповідником християнської віри, за що і постраждав – язичники спалили його живцем.

Пам’ятні дати        

Календар важливих подій в Україні та світі за 11 серпня:

1707 рік – Королівство Пруссія та Шведська імперія підписують “Вічний альянс”, що гарантує взаємну військову допомогу у випадку нападу на одну з них третьої сторони;

1866 рік – у США відкривають перший у світі майданчик для катання на роликових ковзанах;

1877 рік – американський астроном Асаф Голл відкриває супутник планети Марс під назвою Деймос;

1906 рік – у Великій Британії Юджин Ласт отримує патент на звукове кіно;

1926 рік – компанія “Kodak” оголошує про початок роботи зі створення кольорової кіноплівки;

1989 рік – пленум Верховного суду УРСР реабілітує усіх засуджених у справі Спілки визволення України;

2003 рік – українські війська введені в Ірак для виконання миротворчої місії;

2008 рік – російські окупаційні війська в ході війни проти Грузії захоплюють міста Сенакі, Зугдіді та Поті;

2011 рік – запроваджують інституцію Уповноваженого Президента України з прав дитини, на посаду Уповноваженого призначено Юрія Павленка;

2016 рік – Рада Безпеки ООН проводить закрите засідання щодо збройних провокацій російських спецслужб у Криму, на якому підтверджує позицію щодо територіальної цілісності України.

Цього дня народилися:

1889 рік – український громадсько-політичний діяч, дипломат, міністр зовнішніх справ УНР Олександр Шульгин;

1950 рік – піонер комп’ютерних технологій, конструктор одного з перших персональних комп’ютерів у світі Apple I та Apple II (США), співзасновник (разом зі Стівом Джобсом) фірми Apple Стів Возняк;

1960 рік – український футболіст, другий найстарший футболіст в історії вищої ліги чемпіонату України Ігор Біскуп.

Який день в Україні і світі

11 серпня в Україні і світі святкують День кінетичного піску. Свято було започатковане 2020 року. Кінетичний пісок можна назвати чарівним і пластичним видовищем, яке не може залишити байдужим жодну дитину чи дорослого. Головна відмінність іграшки полягає в тому, що цей пісок не прилипає до одягу чи шкіри. Пісок легко підтримує ту форму, яку дитина придумала. Свято придумала компанія Spin Master, яка придумує різноманітні дитячі іграшки.

День пісочниці. Хоча це суто дитяче свято, але воно може бути цікавим і дорослим. Кожен із нас у дитинстві любив будувати замки з піску чи просто гратися в пісочниці. 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *