Тернопільські сапери обстежили майже 520 гектарів деокупованих територій Київщини, Харківщини та Херсонщини

Тернопільські сапери обстежили майже 520 гектарів деокупованих територій Київщини, Харківщини та Херсонщини

На звільнених від російських окупантів територіях України триває робота з гуманітарного розмінування.

Основні забруднені регіони – Донецька, Запорізька, Миколаївська, Харківська та Херсонська області. Схід України є одним із найбільш забруднених регіонів у світі, де наразі неможливо провести інспектування та розмінування територій через окупацію. І тільки після повної деокупації цих територій можливо буде оцінити і зрозуміти реальні масштаби забруднення.

Як прогнозують піротехніки, що у разі залучення 5 тисяч саперів, які будуть повністю укомплектовані сучасними засобами, розмінування забруднених територій України може тривати десятки років, щоб вивільнити державу від вибухонебезпечних предметів.

Із початку повномасштабної війни тернопільські сапери здійснили близько 500 виїздів та провели обстеження близько 520 гектарів деокупованих територій Київщини, Харківщини та Херсонщини. Виявили, вилучили та знешкодили близько 9 тисяч одиниць боєприпасів. Про це повідомили у пресслужбі ГУ ДСНС України в області.

Зараз група піротехніків Тернопільщини очищає землі Херсонщини у складі 5 чоловік та 2 одиниць техніки. А в Тернопільській області на ротацію чекають ще два відділення, щоб замінити наших саперів, дати їм відпочити.

Робота піротехніків дуже небезпечна, щодня вони балансують між життям і смертю. Тому бажаємо нашим відданим героям бути обережними й уважними. Та завжди повертатись додому цілими і неушкодженими.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *