18 квітня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

18 квітня – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

Цього дня у світі відзначають Всесвітній день радіолюбителя, День незалежності власників домашніх тварин, Міжнародний день пам’ятників та історичних місць, Міжнародний день жонглерів.

В Україні – День пам’яток історії та культури, День заснування Товариства Червоного Хреста, в Данії – День танцюючої корови, на Кубі – День танкіста, у США – День подяки електромонтеру, День піньяти, День аутизму у дорослих, День обізнаності про велоцирапторів, День газетних оглядачів, День «Запусти повітряного змія», День печива у формі тварин, в Японії – День винаходів, у Таджикистані – День науки, в Польщі – День пацієнтів у комі, в Зімбабве – День незалежності, в Данії – День битви при Дюббеле.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 18 квітня вшановує пам’ять Феодула Солунського і преподобної Феодори Солунської. Інші назви свята – «Федул», «Федул Теплий», «Федора», «Федора Вітрогонка». Вітрогонком день прозвали у зв’язку з теплим весняним вітром, який з 18 квітня, як правило, посилюється.

Що не можна робити

Не слід «оскверняти» вікна – плювати у вікно, викидати сміття, недопалки. І ще є така прикмета: хто 18 квітня будинок не провітрить, той буде весь рік хворіти.

Прикмети щодо погоди

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– птахи не співають – до негоди;

– ще лежить сніг – пора братися за польові роботи.

Пам’ятні дати 18 квітня, річниці та події

У 1846 році американець Роял Хаус запатентував телеграфний апарат.

У 1853 році була запущена в дію перша в Азії залізниця Бомбей-Танна, 36 км.

У 1870 році I Ватиканський собор прийняв догмат про непогрішність Папи Римського.

У 1902 році вперше у Великій Британії була застосована дактилоскопія для впізнання злочинця. А вже у вересні цього ж року у Великобританії відбитки пальців з місця злочину вперше були використані як доказ провини щодо підозрюваного в злочині. В основі методу дактилоскопії лежить ідея англійця Вільяма Гершеля, який висунув гіпотезу про незмінність папілярного малюнка долонних поверхонь шкіри людини. Ця гіпотеза народилася в результаті довгих досліджень автора, який служив поліцейським чиновником в Індії і мав широке «поле» для досліджень. У 1895 році англійський антрополог і психолог Френсіс Гальтон (автор книги «відбитки пальців») домігся введення дактилоскопії як методу реєстрації кримінальних злочинців уже в Англії.

У 1906 році стався землетрус в Сан-Франциско, один із найбільших в історії США. Загальна кількість загиблих оцінюється в 3 тисячі осіб. З 410-тисячного населення Сан-Франциско майже 300 тисяч залишилися без даху над головою. Загальні збитки від землетрусу й пожеж оцінювалися в 1906 році у 400 млн доларів (приблизно 10 млрд доларів на сьогодні).

У 1909 році папа Пій X проголосив Жанну д’Арк блаженною.

У 1934 році в містечку Форт-Уерт (штат Техас, США) відкрилася перша пральня-автомат.

У 1946 році в зв’язку з утворенням ООН у Женеві було оголошено про розпуск Ліги Націй.

У 1953 році в Англії здійснив комерційний політ перший у світі турбогвинтовий літак.

У 1968 році старий Лондонський міст був проданий американській компанії, яка переправила його з Британії до Арізони, де він був знову споруджений, пише УНІАН.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *