22 вересня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити 

22 вересня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити 

22 вересня вшановують пам’ять святих і праведних Йоакима та Анну – батьків Діви Марії.

Праведним Анні та Йоакиму потрібно молитися у випадках безпліддя. Саме це святе подружжя довго не могло зачати дитину, але через роки молитов Господь послав їм дівчинку, яка потім стала матір’ю Христа.

Батьки Пречистої Діви мали знатне походження. Іоаким походив з роду Юди і був нащадком царя Давида, а свята Анна була донькою священника. Відомо, що Іоаким помер у 80 років, а Анна не дожила до Благовіщення Марії, хоч часто на іконах її зображують разом з донькою і маленьким онуком Ісусом.

У цей день люди також шанували Сонце. Наближається день осіннього рівнодення, який випадає на 23 вересня цього року. Сьогодні останній день в році, коли день ще довший ночі, тому сонце в цей день “проводжали”.

Іменини

День Ангела відзначають Ганна, Григорій, Захар, Йосип, Микита, Олександр, Олексій.

Свято в Україні та світі

День без автомобілів.

День партизанської слави України.

Всесвітній день захисту слонів.

Всесвітній день носорога.

День білого шоколаду.


Що не можна робити

Не рекомендується їсти рибу сьогодні.

Невдалий день для збору горіхів і грибів.

Не можна лихословити та лаятися;

Залишки їжі не можна викидати зі столу;

Забороняється в цей день давати гроші в борг;

На роботі не можна починати нові проєкти, оскільки вони будуть невдалими.

Прикмети погоди

Якщо з цієї дати не почалося бабине літо, то ще тиждень теплішати не буде.

Якщо з вишні ще не опало листя, то заморозки будуть нескоро.

Багато павутини на деревах – до теплої і погожої осені.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

22 вересня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

22 вересня: яке сьогодні свято, прикмети, що не можна робити

У цей день у світі відзначаються День осіннього рівнодення, Всесвітній день без автомобіля, день Хоббіта, День захисту слонів, Міжнародний день сяючого світу, День мережі (OneWebDay), День каракулів, Всесвітній день носорога, День кольчуги, Всесвітній день боротьби з хронічним мієлоїдним лейкозом, Всесвітній рожевий день.

В Україні – День партизанської слави, в США – День профілактики падінь, День дистанційного лікування, День довгожителів, День дівич-вечора, День бізнес – леді, День білого шоколаду, День морозива в ріжку, в Барбадосі – День посадки дерев, в Канаді – День дерева, в Болгарії – День Незалежності, в Естонії, Латвії, Литві – Балтійський день єдності, на Малі – День Незалежності, в Естонії – День опору, в Уругваї – День вчителя, в Норвегії – День народження принцеси Марти Луїзи, в Швейцарії – День пам’яті святого Маврикія.

Пам’ятні дати, річниці та події

У 1792 році в цей день була проголошена Французька республіка, що стало точкою відліку республіканського календаря.

22 вересня 1862 року 16-й президент США Авраам Лінкольн оголосив про те, що з 1 січня 1863 року всі раби “відтепер і назавжди будуть вільними”. Декларація про скасування рабства у всіх штатах була опублікована в газетах, а також надрукована окремими випусками. 30 грудня 1862 президентом була підписана “Прокламація про звільнення”, і перший же день нового 1863 ознаменувався вступом декларації в законну силу. Лінкольн завжди виступав проти рабства, він був одним з ініціаторів створення республіканської партії, від якої і був обраний в президенти країни.

У 1869 році 22 вересня в Австрії були випущені перші в світі поштові листівки.

У 1955 році поблизу Бахчисарая була відкрита Кримська астрофізична обсерваторія.

У 1981 році американський Конгрес присвоїв почесне громадянство США Раулю Валленбергу – шведському дипломату, який врятував життя десятків тисяч євреїв в період Голокосту. До Валленберга честі отримати “почесне громадянство США” був удостоєний лише Вінстон Черчілль.

У 2000 році 22 вересня через падіння вартості акцій статки засновника і глави компанії “Майкрософт” Білла Гейтса за один день зменшилися на 22 млрд доларів – антирекорд. Правда, 63 мільярди, що “залишилися” на його рахунках, дозволили йому зберегти за собою титул найбагатшої людини світу, якою він і є на сьогоднішній день.

Яке нині церковне свято

Православна церква 22 вересня вшановує пам’ять батьків Діви Марії – Анни та Іоакима. У народі їх вважають покровителями бездітних жінок. Ще день назвали “Поднесеньев”, або “Аким і Анна”.

Що не можна робити

Не можна давати і брати в борг, а також вирішувати інші фінансові питання. Не варто також спати при місячному світлі, краще закрийте вікно шторою. Вважається, що інакше ви можете втратити здоров’я і красу, у вашому житті з’явиться більше невдач і бід.

Небажані тривалі поїздки і переїзди. Різка зміна обстановки 22 вересня може призвести до низки невдач в кар’єрі і фінансовій сфері.

Прикмети

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

полетіли перелітні птахи – зима буде суворою;

багатий урожай горобини – осінь буде дощовою. 

Іменини

Іменини у Анни, Йосипа, Микити, Феодосія і Харитона.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *