29 листопада в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Парамона та Філумена. Вони були римськими військовими, які стали мучениками за віру в Христа. Їхні життя і подвірні дії вшановуються в християнській традиції. Святий мученик Парамон був римським військовим, який вірив у Христа і відкрив свою віру перед іншими солдатами. Він був страчений за свою віру. Святий мученик Філумен також був римським військовим, який став мучеником за віру в Христа. Його життя і мучеництво вшановуються в християнській традиції. Ці святі є символами віри і відваги, і їхні історії надихають християн на вірність своїй вірі навіть перед обличчям смерті.
Що не можна робити
Не варто підмітати підлогу різними віниками в одному приміщенні.
Забороняється сваритися і лихословити.
Не слід вагітним переступати через віники.
Народні прикмети і традиції
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
дивилися, який сьогодні день: вранці сніг зійшов — на Миколая буде сильна заметіль;
дим йде стовпом з димаря — буде сильний мороз;
сильний снігопад — наступний сезон буде врожайним;
зірки світять дуже яскраво — йде похолодання.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 29 листопада
Які сьогодні іменини: Данило, Денис, Іван, Микола, Сергій.
Талісманом людини, народженої 29 листопада, є рубін. Камінь, який здавна є символом пристрасного кохання. Існує думка, що рубін допомагає зупиняти кровотечі.
Цього дня народилися:
1778 рік — український письменник Григорій Квітка-Основ’яненко;
1899 рік — український письменник Розстріляного відродження, учасник Перших визвольних змагань Григорій Косинка;
1978 рік — український футболіст, найкращий бомбардир чемпіонату України (2000) Андрій Воробей.
Пам’ятні дати
Календар важливих подій в Україні та світі за 29 листопада:
1830 рік — у Варшаві починається Листопадове повстання 1830—1831 років;
1899 рік — засновують іспанський футбольний клуб “Барселона”;
1929 рік — американський пілот Річард Берд з трьома компаньйонами першим у світі перелітає Південний полюс літаком;
1947 рік — Генеральна Асамблея ООН ухвалює рішення про розділення підмандатної території Палестини і створення там незалежних єврейської й арабської держав, як наслідок з’являється Держава Ізраїль;
1959 рік — церемонію вручення нагород “Ґреммі” вперше показують по американському телебаченню;
1963 рік — президент США Ліндон Джонсон підписує розпорядження про заснування Комісії на чолі з Верховним суддею Ерлом Ворреном для розслідування замаху на президента Джона Кеннеді, вчиненого тиждень перед тим;
1990 рік — Рада Безпеки ООН ухвалює резолюцію, яка дозволяла застосувати проти Ірака силу у разі, якщо він не виведе свої війська з Кувейту до 15 січня 1991 року;
1994 рік — Верховна Рада України ратифікує Конвенцію про охорону біологічного різноманіття, підписану 11 червня 1992-го у Ріо-де-Жанейро;
1996 рік — міжнародний трибунал з колишньої Юґославії виносить свій перший вирок;
1999 рік — з метою запровадження атрибутів української державності указом президента № 1507/99 було постановлено, що офіційними символами глави держави є: Прапор (штандарт) Президента України, Знак Президента України, Гербова печатка Президента України, Булава Президента України;
2007 рік — депутати від виборчих блоків “БЮТ” та “Наша Україна — Народна Самооборона” створюють коаліцію у новообраній Верховній Раді 6-го скликання.
Який сьогодні день в Україні і світі
29 листопада в Україні і світі святкують Чорну п’ятницю. Це неофіційний початок сезону різдвяних розпродажів, який відзначається наступного дня після Дня подяки в США, тобто в четверту п’ятницю листопада. Цього дня магазини пропонують значні знижки та акції, залучаючи велику кількість покупців. Чорна п’ятниця популярна не тільки в США, а й у багатьох інших країнах, зокрема в Україні, де знижки теж стають традиційними.
Назва “Чорна п’ятниця” виникла у Філадельфії у 1960-х роках, коли поліція почала так називати день через значні затори та хаос, спричинені масовими покупками. Згодом термін отримав позитивніше значення, асоціюючись із “виходом у плюс” для магазинів (збитки в бухгалтерії позначаються червоним кольором, а прибутки — чорним).
Всеукраїнський день логіста. Це професійне свято, яке святкують в Україні, щоби вшанувати працівників галузі логістики. Цей день не є офіційним державним святом, але активно відзначається фахівцями у сфері транспорту, складування, постачання, митного оформлення та управління ланцюгами постачання.
Всесвітній день мурахоїдів. Його мета — привернути увагу до цих дивовижних тварин, які є важливою частиною екосистем і потребують захисту через загрозу зникнення. Мурахоїди — це ссавці, що належать до підряду Vermilingua. Вони мешкають переважно в тропічних і субтропічних лісах Центральної та Південної Америки.
Міжнародний день жінок-правозахисниць. Свято вшановує жінок, які активно захищають права людини, сприяють соціальній справедливості, гендерній рівності та миру. День покликаний підтримати їхню працю, звернути увагу на ризики, з якими вони стикаються, та підвищити обізнаність про важливість їхнього внеску. Цей день був проголошений 2004 року в межах міжнародного жіночого руху та підтриманий Організацією Об’єднаних Націй. Він підкреслює специфічні виклики, з якими стикаються жінки-правозахисниці, особливо ті, які працюють у складних умовах або протистоять дискримінації та насильству.
Міжнародний день системного інженера. Це професійне свято, яке відзначає внесок системних інженерів у розвиток технологій, інфраструктури та інновацій. Цей день не має офіційної фіксованої дати, але зазвичай відзначається у професійних колах у січні, що збігається з діяльністю Міжнародної ради з системної інженерії (INCOSE).
Міжнародний день ягуара. Це свято було започатковане для підвищення обізнаності про важливість збереження ягуарів і їхнього природного середовища. Ягуар є не лише символом дикої природи Америки, але й важливим компонентом екосистем, в яких він живе.
Всесвітній день інформації. Всесвітній день інформації спрямований на популяризацію доступу до інформації для кожного, підкреслюючи її значення для розвитку суспільства та окремих людей.