9 серпня: Всесвітній день книголюбів, Міжнародний день корінних народів світу

9 серпня: Всесвітній день книголюбів, Міжнародний день корінних народів світу

Сьогодні, 9 серпня, в православному календарі день пам’яті святого апостола Матія. Він був одним із дванадцяти апостолів Ісуса Христа. Його ім’я походить від єврейського слова, що означає “дар Яхве”. Матій не був одним із початкових дванадцяти апостолів, обраних Ісусом. Після зради Юди Іскаріота та його смерті апостоли вирішили вибрати нового апостола для заповнення місця. Вони обрали Матія шляхом жеребкування.

Про ранні роки життя Матія відомо мало. Згідно з традицією, він був одним із тих, хто слідував за Ісусом від хрещення Йоана до Вознесіння. Після вибору апостолом, Матій активно проповідував Євангеліє. Він служив у Єрусалимі і пізніше проповідував у Юдеї. Також існують різні версії щодо його місійної діяльності за межами Палестини, включаючи Ефіопію та інші регіони.

Точні обставини смерті Матія невідомі, але більшість джерел вказує на те, що він прийняв мученицьку смерть за свою віру. Існують різні версії його смерті: деякі джерела говорять про розп’яття, інші – про побиття камінням.

Цього дня народилися:

1938 рік — президент України (1994–2004) Леонід Кучма;

1973 рік — український співак учасник “Євробачення” Олександр Пономарьов;

1976 рік — українська фігуристка Олена Ляшенко.

Пам’ятні дати

Календар важливих подій в Україні та світі за 9 серпня:

1483 рік — відкривають Сікстинську капелу;

1570 рік — битва при Анеґава (Японія): союзні війська Оди і Токуґави розбивають коаліційні сили Адзаї і Асакура;

1620 рік — козацька флотилія Яцька Нероди вирушає на Стамбул;

1803 рік — вперше демонструють пароплав, винайдений Робертом Фултоном;

1842 рік — демаркація кордону між Канадою і США (договір Вебстера — Ешбертона);

1848 рік — на Буковині скасовують кріпацтво;

1859 рік — американець Натан Еймс отримує патент на ескалатор;

1863 рік — в Японії спалахує інцидент Бункю;

1896 рік — розбивається німецький піонер авіації Отто Лілієнталь;

1910 рік — американець Алва Фішер отримує патент на електричну пральну машину;

1919 рік — Велика Британія оголошує протекторат над Персією;

1940 рік — завершується будівництво залізниці Берлін—Багдад;

1942 рік — британська колоніальна адміністрація заарештовує лідера індійського національно-визвольного руху Магатму Ґанді;

1944 рік — Вінстон Черчилль прибуває до Неаполя для зустрічі з лідером югославських партизанів Йосипом Броз Тіто;

1945 рік — вибух атомної бомби в Нагасакі;

1965 рік — Сингапур отримує незалежність від Малайзії;

1974 рік — на межі імпічменту і відсторонення від посади на тлі скандалу Вотергейт, Річард Ніксон стає першим (і поки єдиним), президентом Сполучених Штатів, що подав у відставку;

1990 рік — до Саудівської Аравії для воєнної операції вторгнення в Ірак починають прибувати американські війська.

Який сьогодні день в Україні і світі

9 серпня в Україні і світі святкують Міжнародний день корінних народів світу. Цей день був встановлений Генеральною Асамблеєю ООН 1994 року для підвищення обізнаності про права та культуру корінних народів у всьому світі. Корінні народи становлять близько 370 мільйонів осіб у 90 країнах світу. Вони мають унікальні культури, мови та традиції, які часто перебувають під загрозою через асиміляцію, дискримінацію та інші форми утисків. Цей день є нагодою для міжнародної спільноти висловити солідарність з корінними народами та підтримати їхні права на самовизначення, збереження культурної спадщини та розвиток.

Міжнародний день коворкінгу. Цей день був заснований для підвищення обізнаності про коворкінг як сучасний спосіб організації роботи, який сприяє підвищенню ефективності праці та створенню спільноти професіоналів. Коворкінг — це форма організації роботи, де люди з різних професій працюють разом в одному просторі, але залишаються незалежними. Це особливо популярно серед фрилансерів, стартапів та малих підприємств, які можуть обмінюватися ідеями, співпрацювати та підтримувати одне одного.

Всесвітній день книголюбів. Це неофіційне свято, яке було започатковане в Сполучених Штатах Америки і швидко набрало популярності у всьому світі. Цей день присвячений усім, хто любить книги та читання. Він є чудовою нагодою для книголюбів відкласти всі справи і зануритися у світ літератури. Люди святкують цей день, читаючи свої улюблені книжки, відвідуючи бібліотеки, книжкові магазини або обмінюючись книжками з друзями.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *