Аюрведа для молодості: промаслювання тіла

Аюрведа для молодості: промаслювання тіла
Пропонуємо вашій увазі процедуру для підтримки здоров’я тіла та краси шкіри, яку легко можна виконувати самостійно вдома. Йдеться про промаслювання або втирання олії в шкіру за допомогою самомасажу. Така процедура запозичена з аюрведичної медицини і називається абх’янга (абхйанга).

ЯК ЦЕ ДІЄ? Під час промаслювання підігріта олія глибоко проникає в шкіру, вбирає в себе токсини та продукти метаболізму, бруд, відмерлі клітини. Таким чином відбувається детоксикація поверхневих шарів шкіри, очищуються пори і потові залози. Окрім того, правильно підібрана комбінація олій діє як природні антиоксиданти – запобігає старінню шкіри.

Після декількох процедур промаслювання зникають сухість, лущення, значно покращується пружність та тонус шкіри. Втирання олії в шкіру також покращує загальний стан організму і самопочуття, живить шкіру необхідними жирними кислотами (що містяться в оліях, якими здійснюється процедура), тонізує м’язи, заспокоює нервову систему, покращує кровообіг та нормалізує сон.

Регулярне промаслювання додає витривалості, сили, стресостійкості, уповільнює процеси старіння, покращує роботу органів травлення.

ТЕХНІКА ВИКОНАННЯ. Промаслювання краще проводити зранку, але, якщо не вистачає часу, то можна робити це будь-коли. Головне – взагалі його проводити.

Спочатку розігрійте невелику кількість олії на водяній бані або поставте чашечку з олією в гарячу воду.

Основні рухи:

1) Масаж добре розпочати із маківки голови. Ретельно масажуйте шкіру голови маленькими круговими рухами, далі – вушні раковини та шию.

2) Якщо ви не хочете промаслювати шкіру голови, починайте масаж з шиї, опускайтесь на верхню частину спини, плечі та руки. В цих ділянках рухи мають бути прямими (зверху донизу).

3) Промасажуйте ділянку грудей круговими рухами.

4) Промасажуйте живіт круговими рухами за часовою стрілкою.

5) Промасажуйте ноги, починаючи зі стегон і закінчуючи стопами. Стопам та гомілкам приділіть особливу увагу.

6) Наприкінці масажу здійсніть плавні рухи від стоп до стегон (по ходу току лімфи), від живота до шиї. Завершувати масаж потрібно плавними рухами знизу верх.

ТРИВАЛІСТЬ ПРОЦЕДУРИ. Олія починає проникати в шкіру приблизно через 5 хвилин. Тому бажано залишити її на 15-20 хвилин, перш ніж приймати теплий душ або ванну. При нестачі часу рекомендується змащувати олією, принаймні, шкіру вушних раковин, грудну клітину (область серця), область навколо пупка, низ спини і стопи. Потім кілька хвилин прогрійтеся під струменем теплої води в душі або полежіть в теплій ванній.

ЯК ЗМИВАТИ? Після масажу олію обов’язково потрібно змити, оскільки вона віддала усі корисні речовини клітинам шкіри і ввібрала у себе токсини. Краще не користуватися традиційними миючими засобами, бо вони емульгують жири, що і створює пересихання шкіри. Можна брати горохове або вівсяне борошно, змішувати з теплою водою до сметаноподібної субстанції і використовувати як миючий засіб під час душу.

Не варто проводити промаслювання при застуді, а також, жінкам протягом перших 3 днів менструації. І пам’ятайте: натискання при масажі мають бути плавні, не надто сильні, відчуття приємними. Тіло має бути розслаблене.

Як обрати олію? Можна використовувати будь-яку олію або придбати спеціальні  композиції олій.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *