У Тернополі презентували дванадцять унікальних артбуків, присвячених 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка. Бібліотекарі міста власними руками виготовили оригінальні книги про життя і творчість Великого Кобзаря. Серед них – книга-кобза з QR-кодами, солодкий «Кобзар», книга-витинанка із поезіями Шевченка, аплікації із натуральних матеріалів і батік. Кожна книга – неповторний витвір мистецтва, яким планують зацікавлювати читачів, передаючи їх у спадок майбутнім поколінням.
Центральна бібліотека для дорослих виготовила артбук про перебування Тараса Шевченка на Тернопільщині. На сторінках книги – стежини нашого краю, якими мандрував Кобзар, добірка фотографій його пам’ятників в нашій області та унікальні листівки з приватних колекцій.
Солодкий «Кобзар» презентувала бібліотека №3 для дорослих. Читачка цього закладу спекла і оформила торт, який зовні важко відрізнити від книги. На титульній сторінці уривок з поеми «Кавказ».
Центральна дитяча бібліотека у своїй книзі використала найсучасніші технології.
– Щоб зацікавити дітей читати поезію Шевченка, ми вирішили зобразили у своєму артбуці QR-коди, – розповідає заступник директора бібліотеки Надія Швець. – Сфотографувавши їх на телефон або планшет, наші читачі завжди зможуть мати із собою вірші великого поета.
Працівники бібліотеки №4 для дорослих виготовили книгу-кобзу, про яку ми вже писали на сторінках «Нашого ДНЯ». В артбуці вже з’явилися кілька нових сторінок у формі вишивки, батіку та витинанки, які виготовили вихованці школи для слабочуючих дітей та читачі.
Артбук про особисте життя Тараса Шевченка представила бібліотека №5 для дорослих. У книзі помістили шість історій, які розповідають про коханих жінок Кобзаря. Бібліотека №3 для дітей презентувала книгу-витинанку, у якій проілюстровані поезії Тараса Григоровича.
Тернопільські бібліотекарі запрошують своїх читачів на заходи, присвячені 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка, та побачити на власні очі унікальні артбуки про великого поета.
Юля ТОМЧИШИН.