Більшість підприємців Тернопільщини застосовують спрощену систему оподаткування

Більшість підприємців Тернопільщини застосовують спрощену систему оподаткування

На початок травня цього року на обліку територіальних органів ГУ ДПС у Тернопільській області перебували 34840 приватних підприємці. Майже 97 відсотків із них, а це 33742 суб’єкти господарювання активно здійснюють діяльність.

Більшість приватних підприємців оцінили переваги спрощеної системи, обліку та звітності, тому активно обирають її. Майже 82 відсотки діючих суб’єктів господарювання, а це 27543 особи обрали єдиний податок. Решта – 6163 підприємці застосовують загальну систему оподаткування.

Серед спрощенців найпопулярнішою є друга група єдиного податку. Їй надали перевагу майже половина таких суб’єктів малого підприємництва, а це 13419 осіб. Третя група спрощеної системи оподаткування актуальна для 8994 приватних підприємців. Платниками першої групи єдиного податку є 5166 підприємців.

Варто зауважити, що Законом України від 30 березня 2020 року №540-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», який набрав чинності 2 квітня 2020 року, внесено зміни, зокрема, до п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) щодо збільшення граничних обсягів доходу, які надають право суб’єктам господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності річного обсягу доходу: І група – з 300 тис. грн до 1 млн грн; ІІ група – з 1,5 млн грн до 5 млн грн; ІІІ група – з 5 млн грн до 7 млн гривень.

Сектор комунікацій Головного управління ДПС у Тернопільській області.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares