Бучацьку ратушу оздоблять копіями скульптур Пінзеля: на реконструкцію пам’ятки виділили 10 мільйонів гривень

Бучацьку ратушу оздоблять копіями скульптур Пінзеля: на реконструкцію пам’ятки виділили 10 мільйонів гривень

Одна з найстаріших та найкрасивіших ратуш в Україні отримає нове життя. Цьогоріч проект реставрації архітектурної пам’ятки пройшов конкурсний відбір і реалізовується за кошти Державного фонду регіонального розвитку – більше 9 млн. грн. та за співфінансування з місцевого бюджету – понад 2 млн. грн.

– Реставрація Бучацької ратуші – важливе завдання для нас, адже ми повинні відновлювати ті унікальні надбання, які збереглися на території області, – зазначив Степан Барна. – Про легендарного скульптора Іоана Георга Пінзеля знає весь світ та досі вважає його роботи одними з найзагадковіших та найдивовижніших. Ратуша протягом багатьох років була у занедбаному стані та зазнала пошкоджень. Саме тому ми робимо усе для того, щоб відновити її.

Посадовці запевняють: через відсутність достатньої кількості реставраторів роботи затягуються і не виконуються так швидко, як би цього хотілося. Упродовж 2006-2017 років за рахунок коштів державного бюджету завершено капітальний ремонт куполу та фасадів двох верхніх ярусів ратуші.

Щодо скульптур Пінзеля, які прикрашали фасад ратуші і практично зруйновані під впливом часу, їх копії виготовлять із штучного каменю. А ось оригінали, які ще вціліли, передадуть до бучацького музею.

Тимофій Вигоняйло, студент факультету журналістики ЛНУ імені Франка.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *