«Чемні» бджілки, диво-лежак і шматочок раю на землі або За здоров’ям – до пана Стефана

«Чемні» бджілки, диво-лежак і шматочок раю на землі або За здоров’ям – до пана Стефана

Маленьке золотисте диво, що дарує людям запашні меди. Божа комаха. Кров Спасителя. Саме так називають бджілку. Існує легенда: Ісус, мандруючи зі своїм учнем Петром по землі, випадково поранив руку. З рани виступила краплинка крові, але вона не могла впасти на грішну землю. Від погляду Спасителя краплинка застигла і перетворилася на гарненьку комашку, яка, злетівши з руки, сіла на найближчу квітку, шукаючи собі поживу.

Стефан Гринчак з села Гутиська

Спаситель подарував бджілці властивість відчувати зміни погоди, орієнтуватися, добру пам’ять… Комахи спілкуються між собою і навіть виконують свої танці й пісні… А ще вони лікують людей.

Енергетикою бджіл оздоровлює Стефан Гринчак з села Гутиська, що на Бережанщині. Перед тим, як розповісти про пасічника та його цікавий метод оздоровлення, скажу трішки про село.

Ця чарівна місцинка схожа на шматочок раю на землі. Одна гора доганяє іншу. Стежинка біжить за стежинкою. Сади пахнуть яблуками і грушами. У фіолетові коралі вбралися сливи. Подвір’я сміються чорнобривцями, айстрами, соняхами… Кажуть, тут росте більше двохсот різновидів трав. І вони помічні. А з джерел течуть срібні води. Якось розповім про це. І живуть у Гутиську гарні люди.

Обійстя пана Стефана – на горбочку. Коли виходиш навіть на найменшу гору, – ти вже ближче до неба. Квіти, трави і дерева також люблять бути трішки ближче до неба – вони тут такі розкішні!

Город і садок пана Сефана – на осонні. Чого там тільки немає?! Ось літо загубило на тім клаптику землі сунички – вони червоніли поміж листя в кінці серпня. Тут росте височенний дивосил і дрімає у траві виноград. А квітів, квітів… Ось і вулики. Бджілкам тут затишно. Ніщо не порушує спокою, хіба що птаство…

Зупинилася на розмову з господарем біля його вуликів. Говоримо, говоримо, аж врапт спохватилася: бджоли вкусити можуть. Проте, вони виявилися гостинними і чемними.

– Зараз є чимало охочих оздоровлюватися енергетикою бджіл, – розповів пан Стефан. – На вуликах можна облаштувати своєрідне ліжко. Я ж поставив три вулики, а поруч – крісло-лежак. З дерева зробив. Ось воно, збоку. Подумав, чому маю турбувати бджіл, адже вони дуже чутливі, коли їх рухати. Енергетика від бджолиного сімейства сягає відстані 60 сантиметрів – до метра. Якраз стілець потрапляє в цю відстань. Посидиш у ньому і відчуваєш: відкривається друге дихання. Не залишається втоми. Стає ліпшим самопочуття, настрій. Узагалі, сеанс оздоровлення повинен тривати з годину. Потрібно розслабитися і просто слухати бджіл…

– А вони не кусають людей, які годинами сидять на лежаку?

– Ні!

– Які хвороби лікує енергетика бджіл?

– Нормалізує кров’яний тиск, а природніми «медикаментами» є запахи пилку, прополісу. Лікує радикуліти, хвороби горла. Бджоли «викидають» у повітря фітонциди, які насичують нашу кров фітовітамінами, а це стимулює роботу серця. Ви чули, як інколи голосно гудуть бджоли? Це буває під час випаровування вологи із стільників. Цей гул супроводжується мікровібраціями. Отож, мікровібрації знімають біль у спині, суглобах, м’язах, позитивно впливають на роботу нирок.

виноград

У багатьох людей зараз поганий імунітет. Енергетика бджіл його покращує. А ще цілюща дія цих благородних комах дарує людині свіжість і молодість.

– Багато є бажаючих поправити своє здоров’я таким методом? При нагоді, й омолодитися.

– Достатньо. І приїжджають поправляти не лише фізичне здоров’я. Буває, людина відчуває духовний занепад. Бджілки й тут стають у помочі.

– Тобто, люди можуть оздоровити у вас тіло і душу?

– Так. Рівномірне гудіння бджіл заспокоює нервову систему, стабілізує психоемоційний стан. Корисний цей «спів» і для тих, хто страждає безсонням.

– Що спонукало займатися народною медициною?

– Революційні дев’яності роки минулого століття. Вступив до РУХу і мене «попросили» з роботи. Купив у Гутиську половину хати. І почав на городі вирощувати лікарські рослини. До тридцяти різновидів. Висушував, продавав.

Пізніше почав практикувати лікування бджолами.

Пан Стефан жартує: вулик – це маленька республіка, де все робиться злагоджено і правильно. Якби в людей було так, то був би порядок і всі жили б у злагоді та добрі.

Мед у пана Стефана – також особливий. На смак і на якість. Бо для бджіл – тут благодатне місце, де квіти і трави припорошені лише росами й краплями дощу. Жодної «хімії», газів від автомобілів, диму. Тому тутешній мед є чудовим ліком від кашлю, застуд…

– Найбільше щастя для людини – жити в гармонії з природою, – повчально мовить пасічник. – Я сам так живу, і людям маю змогу допомогти.

– А коли останній раз ви зверталися до лікарів?

– Не пам’ятаю, – сміється. – Пасічники взагалі дуже рідко хворіють. Енергетика бджіл тримає в силі і здоров’ї.

Ольга ЧОРНА.

Фото автора.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *