Через блокаду польського кордону може подорожчати автогаз

Через блокаду польського кордону може подорожчати автогаз

Через потребу об’їжджати польську ділянку кордону при імпорті скрапленого газу здорожчання цього пального може становити до 3 грн/л. Водночас, дефіциту автогазу не очікується.

Про це заявив директор консалтингової групи «А95» Сергій Куюн у коментарі Укрінформу.

«По скрапленому газу очікуємо здорожчання. Але, якщо восени здорожчання було через дефіцит, бо 30% імпорту було заблоковано, то зараз дефіциту не буде. Але Польща залишається великим постачальником автогазу», – пояснив він.

Куюн зазначив, що постачальникам автогазу через технічні причини переорієнтуватися на залізницю тяжко, й вони мусять об’їжджати польський кордон через Словаччину чи Румунію.

«Це коло буде коштувати нам до приблизно 3 грн на літр. Ми бачимо, що вже підвищуються ціни як у роздрібному ринку, так і в оптовому», – прогнозує експерт.

На ринок бензину та дизельного пального впливу наразі експерт не прогнозує, адже постачальники цього пального уже пристосувалися до блокади.

«Що стосується залізниці, наразі ознак блокування перевезень нафтопродуктів не бачимо. Постачальники, в тому числі Orlen, планують відвантаження», – зауважив Куюн.

Водночас учасники ринку слідкують за розвитком подій, адже у випадку, якщо польські протестувальники почнуть блокувати залізничні перевезення, наслідки для України будуть відчутними.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *