Covid-19: чому уряд помістив Тернопіль у «червону зону»? Помста?..

Covid-19: чому уряд помістив Тернопіль у «червону зону»? Помста?..

“Складається враження, що комусь вигідно залякувати тернополян. Одразу після урочистої ходи випускників Уряд відніс наш Тернопіль до червоної зони через захворювання на коронавірус, – написав міський голова Тернополя Сергій Надал на своїй фейсбук-сторінці. – Про це дізнаємося із соцмереж. Тернопіль, Луцьк і Кіцманський район Чернівецької області. Уявіть! Не Київ, де останніми днями фіксують антирекорди хворих на коронавірус, не Львів, де статистика набагато гірша, а один з найменших обласних центрів – Тернопіль.

Де логіка? Так, Тернопіль не в кінці списку, але точно не в числі перших міст. Що це може для нас означати? Вони хочуть знову зупинити транспорт? Закрити торгово-розважальні центри? Закрити заклади громадського харчування? То в Києві люди далі продовжать жити звичайним життям, користуватися транспортом, ходити на роботу, а тернополян Уряд хоче знову закрити вдома?

Я не згодний з цим. Ситуація в Україні – складна. Наша держава в червоному списку загалом. Виявляється, що є ще червоніші плями, які визначаються адміністративно. Кому це вигідно? Чи не тому, що тернополяни збирають підписи на захист української мови, а в Луцьку зірвалась «антитерористична операція»? Чи не тому, що відстоювали національну позицію під стінами Верховної Ради у Києві? Що виступили проти дистанційного навчання? Це так поступають з «непокірними» обласними центрами?

Упевнений, що Уряд має переглянути своє рішення щодо позначення Тернополя «червоною» аномальною зоною. Наше місто не є епіцентром поширення коронавірусу. Хай уряд в першу чергу звертає увагу на міста мільйонники! У нас в Тернополі живуть мудрі містяни, які знають як поводитись у різних складних ситуаціях, навіть таких як пандемія”.

У Луцьку також не згодні

Луцька міська рада не згодна з тим, що місту присвоєно «червоний» рівень епідемічної небезпеки, тому не буде вводити відповідні обмеження. Про це в Facebook повідомив радник міського голови Луцька Ігор Поліщук.

За його словами, «без будь-яких особливих причин віднесено Луцьк до «червоного» рівня епідемічної небезпеки. Справжні мотиви такого рішення не зрозумілі, тому що останнім часом за статистикою захворюваності COVID-19 в місті нічого не змінилося». А тому Луцька міська рада не прийматиме рішення про зупинення транспорту або введення інших обмежень, передбачених для «червоної» зони.

«Якщо центральна влада хоче працювати за законом – нехай вводить надзвичайний стан і тільки тоді зупиняє транспорт, закриває заклади й приймає інші обмеження», – додав Поліщук.

У Києві не враховують під час визначення епідситуації спалахи коронавірусу в гуртожитках та інших установах

Незважаючи на зростання кількості прецедентів Covid-19 у Києві, столиця потрапила у «зелену» зону під час поділу регіонів за карантинними зонами. Причиною тому є інша, на відміну від інших областей, форма визначення епідемічної ситуації. Про це заявив начальник Держпродспоживслужби у столиці Олег Рубан у коментарі РБК-Україна.

За його словами, розрахунки з епідемситуації у Києві визначаються на підставі постанови уряду. Однак окремі осередкові прецеденти не враховуються.

«Якщо ми подивимося показники Кабінету міністрів, то вони (показники Києва) знаходяться в межах жовтої зони, але якщо виключити «осередкові» випадки – спалахи в гуртожитках та інших установах, то місто Київ потрапляє до зеленої зони», – запевнив Рубан.

Це ж як? Хворі на Covid-19, наприклад, в гуртожитках – хворі, але для статистики… не хворі. Чи як?

(На фото – порівняльна таблиця захворюваності на коронавірус по областях).

 

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *