Депутат Тернопільської облради Богдан Яциковський організував літнім людям свято

009

Осінь життя, як і осінь в природі, приходить без особливого запрошення. Добре, коли старість обігріта сімейним теплом. Але буває й по-іншому. Як для літніх людей, котрі, з тих чи інших причин, замешкали у геріатричному відділенні територіального центру соціального обслуговування Лановецького району. Днями для них організували особливе, солодке, свято.

006

Підопічних терцентру з подарунками відвідав депутат Тернопільської обласної ради, керівник територіальної організації політичної партії «Радикальна партія Олега Ляшка» Богдан Яциковський.

У закладі проживає кілька десятків літніх людей, інвалідів, які не мають близьких працездатних родичів, відтак потребують стороннього догляду та побутового обслуговування. Старенькі, зворушені увагою депутата, охоче розповідали свої непрості життєві історії.

010

Сімдесятидвохрічна Галина Лаврентіївна вже десяток літ перебуває у центрі. У неї – четверо дітей, семеро внуків і свій власний будинок, але жінка тут, самотньо доживає свій вік. Діти далеко – у Херсонській та Івано-Франківській областях. Чоловік та ще двоє дітей померли, і вона, багатодітна матір, на схилі літ залишилась один-на-один зі своєю хворобою – жінка не може ходити.

– Перебуваючи у таких закладах, спілкуючись з їх мешканцями, починаєш переосмислювати і по-іншому дивитись на життя, – каже Богдан Яциковський. – У цих людей зовсім інакші, ніж у звичайних, радості та хвилини щастя. Їм завжди необхідно почувати себе потрібними – це найголовніший стимул їхнього буття.

008

Справді, окремі історії життя цих людей дуже болючі. Вони потребують особливої опіки, постійного побутового та медичного догляду.

– Влада просто зобов’язана створити максимально комфортні умови для всіх, хто мешкає у геріатричних пансіонатах. Бо ці люди багато працювали, мають великий трудовий стаж, тому на старості повинні отримувати достойні пенсії, аби жити, а не виживати, – додав депутат. – Як і працівники подібних закладів гідні зарплати, адже робота їхня і фізично, і психологічно – дуже непроста.

007

Від імені лідера Радикальної партії Олега Ляшка Богдан Ігорович вручив закладу 16 радіоприймачів. Відтак старенькі тепер зможуть слухати улюблені передачі чи новини.

Цього дня Богдан Яциковський також провідав і привітав з Днем народження найстаршу мешканку лановецького краю Наталію Леонтіївну Вітрук (на фото вгорі). Їй виповнився 101 рік. Жінка в оточенні найрідніших людей, досі співає улюблені пісні, знає всі новини, веселиться з правнуками… І запевняє: щоб розповісти про її сто один рік, треба прожити ще стільки ж. Вона щаслива та енергійна і…не сама.

005

004

003

Ольга ФРАНКІВ.

Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *