До Тернополя повертається Міжнародний фестиваль JazzBez

До Тернополя повертається Міжнародний фестиваль JazzBez

Традиційно, зима у Тернополі почнеться із джазу. Міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики JazzBez повертається у Тернопіль після річної перерви – 9 грудня на сцену драмтеатру.

Це – один із наймасштабніших та довготриваліших музичних фестивалів України та Польщі. І – єдиний транскордонний: концерти відбуваються паралельно у двох країнах – і в Україні, і в Польщі. 

Двадцять третій «Jazz Bez»  в Україні об’єднає довкола джазу Львів, Дрогобич, Винники, Тернопіль, Рівне і Умань, а в Польщі – Перемишль, Краків і Люблін.

У Тернополі міжнародний джазовий фестиваль пройде у сімнадцяте, об’єднуючи найкращих джазових музикантів та зірок світової джазової сцени. Проте – лише один день.

Зберігаючи традиції, Jazz Bez і сьогодні, крім класичних виконавців традиційного джазу, запрошує молодих перспективних музикантів, які експериментують зі стилями і вибудовують мистецтво майбутнього.  На сцену ХХІІІ фестивалю вийдуть Рей Браун-молодший із коллективом та нідерландсько-португальський бенд Spinifex.

Рей Браун-молодший – жива легенда, єдиний син «королеви джазу» Елли Фіцджеральд і одного з найвидатніших контрабасистів світу Рея Брауна! Неперевершений джазовий і блюзовий співак ріс і виховувався в оточенні справжніх «джазових титанів»: Оскара Пітерсона, Луїса Белсона, Дюка Еллінгтона, Нат Кінг Коула і Френка Сінатри. Але його історія – зовсім не той випадок, коли син використовує у своїй кар’єрі прізвище батьків. Рей Браун-молодший зумів віднайти власну манеру виконання, стилістику й поведінку на сцені, і на надзвичайно високому рівні продовжує традиції своєї славетної родини. Його свободу у співі, блискучі імпровізації, вміння грати усіма барвами свого голосу  і фірмову, чисто американську манеру треба чути! Разом із ним на сцені виступатимуть знані українські джазові музиканти: Андрій Арнаутов, Олексій Петухов, Михайло Євтушенко і Леонід Петкун.

Spinifex – міжнародна збірна, що базується в Амстердамі, – не просто музичний колектив, але водночас спосіб життя. Група працює у напрямі, який критики визначають як «суміш авангардного року та вільного панк-джазу». Визначення досить розпливчасте, протее дає деяке уявлення про напрям творчих пошуків; самі ж музиканти бачать цей напрямок як «виклик у справі  перетину стилістичних бар’єрів». Бар’єри ними справді перетинаються – вірніше, навіть просто знищуються.

У музиці Spinifex можна знайти не просто увагу до музичної спадщини країн, далеких від Європи; тут воістину рівноцінно взагалі все, що існує у музиці, про яку їм довелося дізнатися. Арабські та індійські мелодійні ходи – будь ласка. Дисциплінованість складної композиторсько виписаної музики a la Європа середини XX століття без проблем. Анархізм сучасної вільної імпровізації – будь ласка. Строго структуровані схеми «математичного» металу – є і це. Словом, слухачеві потрібно бути готовим до найрадикальніших несподіванок.

Ведучим вечора, вже далеко не вперше, стане заслужений діяч мистецтв України, бард і поет Сергій Лазо.

Квитки можна придбати на сайті: https://concert.ua/uk/event/jazz-ternopil та у касі Драмтеатру. Частина коштів з продажу буде передана військовим. 

Також важливою місійною складовою є освітня та просвітницька програма. Відтак, у межах цьогорічного фестивалю відбудеться джазовий майстер-клас для дітей (безкоштовно для дітей-ВПО).

Незмінні партнери події – Тернопільська міська рада, музичний центр «Бастер», організатор – Мистецьке об’єднання «Коза». Важливість події для нашої культури розуміє і український бізнес – цьогорічний спонсор заходу Кредобанк.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *