Епідеміологи розповіли, що відбувається з коронавірусом у Тернополі

Епідеміологи розповіли, що відбувається з коронавірусом у Тернополі

Під час чергового засідання оперативного штабу головний епідеміолог Володимир Паничев надав статистику захворюваності на COVID-19  в місті та області.

Так, станом на 24 квітня на Тернопільщині за період спостереження зареєстровано 985 підозр, за попередню добру їхня кількість зросла на 56 випадків. Про це повідомили у прес-службі міської ради.

Загальна кількість лабораторно підтверджених випадків  COVID-19 в області 532, серед яких 33- це нові випадки, підтверджені за останню добу. Дослідження проводилося методом ПЛР.

«Серед захворілих 499 випадків – серед дорослих, 33 випадки – діти. Інтенсивний показник складає 51 випадок на 100 тис. населення. Зростання продовжується. Серед позитивного є відсутність летальних випадків, – зазначає Володимир Паничев. – Водночас, негативною є тенденція щодо зростання кількості осіб, що захворіли. Так, минулого тижня ми мали період відносною стабілізації – це 20 – 25 лабораторно підтверджених випадків, сьогодні ця цифра сягає більше 30 випадків за добу».

Серед причин зростання захворюваності Володимир Паничев називає невиправдану активність населення в час Великодніх свят. Є наявний ризик того, що в середині наступного місяці знову буде підйом захворюваності.

Щодо вікової структури, збільшилася частка хворих віком від 65 років, зараз вона складає 13,5%, а серед дитячого населення – 2,7%.

Як розповідає начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Василь Даньчак, у медичних закладах міста ситуація виглядає так:

у Тернопільській міській комунальній лікарні швидкої допомоги перебуває 19 пацієнтів з лабораторно підтвердженим COVID-19; отримано 6 підозр;  4 пацієнтів готуються на виписки, серед яких двоє жителів Тернополя. Загалом одужало 5 мешканців міста;

у Тернопільській міській дитячій комунальній лікарні 23 квітня поступило 2 підозри. Проводяться дослідження біоматеріалу;

у Тернопільській міській комунальній лікарні № 3, яка визначена місцем обсервації, зараз перебуває 20 осіб.

Зазначимо, що безпосередньо у Тернополі темпи зростання кількості хворих на коронавірус є низькими, відсутні летальні випадки, а клінічний перебіг хвороби не є тяжким. Це результат вчасно запроваджених карантинних заходів, а також інтенсивного експрес-тестування представників цільових груп підвищеного ризику.

Тож ми закликаємо тернополян і надалі дотримуватися усіх введених в місті обмежувальних заходів та не піддавати зайвий раз ризику своє життя і здоров’я. Нагадуємо, у місті діє заборона на відвідування кладовищ у поминальну неділю.

 

 

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares