Фантастичний Буковель: як найдепресивніший український регіон став селом мільйонерів (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Директор і співзасновник гірськолижного курорту Олександр Шевченко переконаний, що в Україні є все для того, щоб люди не виїжджали на заробітки й могли дозволити собі розкішний відпочинок вдома.

На передньому плані: голова Українського журфонду Людмила Ольховська та Олександр Шевченко

Замовляю каву в центрі Буковелю після катання на лижах. Навколо люди у спортивному спорядженні, біля підйомників черги охочих підкорити тутешні схили. З гучномовців місцеве радіо розповідає про новини курорту, всюди – радісні обличчя дітей і дорослих.

Зараз щороку курорт приймає 2 мільйони туристів. Близько третини з них з-за кордону, переважно Європи, але є і з США, Канади, Ізраїлю, Австралії, країн Азії та Африки. Українці їдуть сюди з різних регіонів. Жителі Тернопільщини також відпочивають у Буковелі, незважаючи на те, що багатьом на відпочинок кошти доводиться відкладати.

Зарплати –10-30 і більше тисяч гривень

До Буковелю журналістів запросив Олександр Шевченко, який є і депутатом Верховної Ради, а організував поїздку Український журналістський фонд. Директор “Буковелю” розповідає, що на прикладі гірськолижного курорту можна побачити, якою може бути Україна, якби вміло розпоряджатися ресурсами й залучати інвестиції. Багато хто пам’ятає село Поляницю, біля якого виріс курорт. Попри те, що гуцульські хатки створювали певний колорит, його вважали одним із найдепресивніших в Україні. Люди згадують: взимку сюди не ходив транспорт, не їздила навіть “швидка”, а подекуди не було навіть світла. Зараз саме Поляницю називають селом мільйонерів.

В українських реаліях це можна вважати феноменом. За останні роки, розповідає Олександр Шевченко, з села не виїхала на заробітки жодна людина, а є й такі, що повертаються з еміграції. На місці невеликих хатин зараз розкішні садиби й міні-готелі, так що навіть на під’їзді до Буковелю здається, що потрапив у якусь Швейцарію. Таке стало можливим завдяки курорту, який розвивається з 2004 року. Люди продали частину землі, яка значно зросла в ціні, й почали розвивати приватний бізнес.

У самому Буковелі сьогодні знайшли роботу 5 тисяч людей. Зарплати –10-30 і більше тисяч гривень. У 2012 році український Буковель визнали гірськолижним курортом світу номер один з темпів розвитку.

Феномен Буковелю Олександр Шевченко пояснює тим, що можна мати мінімум коштів, але потрібно вміти їх правильно вкласти. Розповідає, що свої перші гроші заробив, коли був студентом-другокурсником, працюючи в Польщі. З 1995 року розпочав трудову діяльність менеджером з торгівлі, потім була робота на керівних посадах провідних підприємств області. Власні кошти спільно з друзями вклав в побудову комплексу, а із залученням серйозних інвесторів виникла ідея створити у Карпатах справжній бренд туристичного бізнесу. Вже зараз у курорт інвестовано близько 600 мільйонів доларів США.

Чому на український курорт їдуть іноземці?

Після кількох днів у Буковелі розумієш, чому, власне, сюди їдуть ті ж поляки, маючи гірськолижні курорти у себе вдома.

Краще, ніж гори, можуть бути тільки гори Буковелю – кажуть працівники комплексу. З цим можна не погоджуватись, але від Буковелю захоплює подих. Внизу це справжнє гірське місто, у якому можна зігрітися кавою чи глінтвейном у холодний вечір, купити собі щось на ярмарку, потанцювати під музику артистів, які приїжджають із гастролями. А вгорі – це рай для лижників, сноубордистів і тих, хто просто любить гарні краєвиди.

Траси Буковелю не мають рівних у Східній Європі. Їхня загальна протяжність – 68 кілометрів, різного рівня і складності. Як на будь-якому гірськолижному курорті, все необхідне спорядження можна орендувати на місці, а вмілі інструктори поставлять на лижі чи сноуборд навіть тих, хто лише мріяв про засніжені схили.

Є на Буковелі й унікальна санна траса. Її протяжність – близько 3 кілометрів. Прокататися на одному подиху – розвага не лише для дітей, а й унікальна можливість для дорослих повернутися в дитинство.

Однією з принад Буковелю цьогоріч став льодовий готель із рестораном. Стіни й підлога, і навіть меблі в ICE Hotel  зроблені зі снігу та криги.

До речі, на всіх трасах курорту є снігові гармати, сезон катання на лижах тут закривають десь у квітні. Останній заїзд влаштовують у купальниках.

В останні роки Буковель став активно розвиватися і як SPA-курорт. Один із найбільших клубів відпочинку – «VODA club». Тут є сауни, джакузі, спортзал, але найбільше, мабуть, вражає відкритий басейн просто неба, у якому в холодну пору можна купатися, милуючись засніженими горами.

Влітку для туристів відкрите колись технологічне “Озеро молодості”, працюють табори для дітей, зокрема, відомий “Артек-Буковель”. Є розважальні центри, і караоке, і боулінг… Завдяки благодійному фонду Олександра Шевченка унікальний відпочинок у горах доступний для всіх. На курорті діють спеціальні програми для дітей з незабезпечених сімей, пенсіонерів, людей з інвалідністю.

На зустрічах і в соцмережах чимало людей закликають Олександра Шевченка, у якого є досвід перетворення одного з найбідніших регіонів у найбагатший, висунути свою кандидатуру в президенти України. За словами політика і підприємця, сьогодні його мрія – щоб кожен українець міг дозволити собі відпочинок у тому ж “Буковелі”.

  • 14032018-18
  • 14032018-16
  • 14032018-15
  • 14032018-14
  • 14032018-12
  • 14032018-11
  • 14032018-10
  • 14032018-9
  • 14032018-8
  • 14032018-4

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *