Флікери – світловідбиваючі стрічки на Тернопільщині роздають у подарунок

Флікери – світловідбиваючі стрічки на Тернопільщині роздають у подарунок

Саме так вирішила підтримати акцію «Місяць безпеки на дорогах – Увага! Діти на дорозі!» тернопільська підприємиця Ольга Бортняк. Для цього закупила 11 тисяч світловідбиваючих елементів і гостинно запрошує школярів та їхніх батьків відвідати магазин спортивних товарів «Ровер-плюс», що на вулиці Живова, 7 у районі міського автовокзалу.

– Прийти у магазин та отримати стрічку, яка у рази збільшує шанси бути поміченим водіями на дорозі – це так просто, – каже пані Ольга. – Я сама водійка і знаю, як у темряві важко побачити людину, особливо, коли дощ, туман, сніг. Люди в більшості обирають одяг темного кольору, його світловідбиваючі властивості найгірші. Це стосується і одягу дітей, а такі стрічки зручно, швидко, надійно кріпляться на манжетах курточок, на ніжках, на наплічниках і, взагалі, що їх більше, то помітніша людина у темряві – пішохід чи велосипедист.

Восени та з кожним днем наближення зими школярі вже вранці ідуть у школу в темряві, а ті, які навчаються у другу зміну, повертаються у сутінках. Флікери суттєво збільшують відстань, на якій людину чи транспорт (велосипед, самокат, тощо) побачить водій. Без світловідбиваючих елементів – за 50 метрів, зі світловідбиваючими флікерами за умови ввімкнутого дальнього світла – до 500 метрів.

Ольга Бортняк готова до співпраці зі школами – нещодавно світловідбиваючі стрічки забрав директор ЗОШ №10 Андрій Газилишин.

– У нашій школі навчається 630 учнів, кожному завдяки магазину «Ровер-плюс» ми дамо такий флікер, – розповів він. – Ще плануємо влаштувати зустрічі з представниками дорожньої поліції, проведемо розмови про безпеку на дорозі у кожному класі та оголосимо конкурс малюнків на тему «Безпека на дорозі».

Цікавою була зустріч Ольги Бортняк із засновником спільноти «Тернопіль. Веломарафон» Віктором Скочилясом. Жінка готова підтримати непрості мандрівки тернополян на дальні відстані, подарувала Віктору 200 стрічок-флікерів та поцікавилась організацією вело марафонів.

– Ми не змагаємось між собою, головна винагорода – участь у пробігу, а це подолання великих відстаней – 100, 200, 600 кілометрів. Далі наших учасників чекає веломарафон у Франції, де готуємось подолати фінальний маршрут довжиною 1200 км. Такі світловідбиваючі стрічки, які легко кріпляться на велосипеді, нам дуже потрібні, – зазначив Віктор. 

Щоб отримати світловідбиваючі стрічки, завітайте у магазин «Ровер-плюс». Або потурбуйтесь про тих, хто поруч – зателефонуйте за номером 067 828 29 92 та вкажіть кількість, яка потрібна для вашого класу.

Цікаво, що на створення захисного світловідбиваючого елементу для підвищення безпеки дорожнього руху винахідника Персі Шоу у 1934 році наштовхнула темрява та очі кішки, які блиснули у світлі фар його автівки. Перші  світлячки-відбивачі так і називали – “кицьчині очі”. Спочатку дорожніми світловідбивачами були мармурові бруски в рамці з резини, потім їх замінили на пластик. За цей винахід Персі Шоу з Ноттингему був нагороджений орденом Великобританії.

А ось пішохідний світловідбивач – фінський винахід. У Фінляндії вони визнані винаходом минулого сторіччя. 1 жовтня у цій північній країні відзначають День світловідбивачів.

У багатьох країнах світу носіння світловідбивачів є нормою закону. Так, в Естонії з 2011 року сума штрафу за відсутність флікерів може сягнути до 40 євро. Натомість поліцейський зобов’язаний видати такому пішоходу-невидимці безкоштовний флікер.

Олена МУДРА.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *