Реформування медичної галузі – це перш за все забезпечення громадян якісними та доступними медичними послугами, створення комфортних умов для лікування хворих та покращення матеріально-технічної бази медичних закладів.
Ще один крок до цього – відкриття центру нейрореабілітації, дитячого відділення та 6-го психіатричного відділення на базі комунальної установи обласної ради – Тернопільської психоневрологічної лікарні.
– 120 тисяч нових випадків інсульту реєструється в Україні щороку. Половина людей помирають у перші місяці захворювання, 40 відсотків стають інвалідами. У центрі нейрореабілітації їм дадуть шанс вижити та звести до мінімуму наслідки інсульту, – наголосив на урочистому відкритті голова обласної ради Віктор Овчарук. – Хочу щиро подякувати меценатам, які доклалися до оснащення центру, – Ігорю Гуді, Степану Трояну та нашим двом депутатам обласної ради – Петру Гадзу та Олегу Крижовачуку.
Лікування у дитячому відділенні охоплює увесь комплекс заходів: раціональний підбір медикаментів, корегування мови, психолого-експериментальні дослідження, різноманітні педагогічні прийоми. Також забезпечується навчання дітей, що тривалий час перебувають на лікуванні. Водночас створені усі умови для соціального адаптування – ігрова кімната, спортивний тренажер, комп’ютери.
Комфортні умови для пацієнтів створені і в 6-му оновленому психіатричному відділенні. Воно спеціалізується на лікуванні хворих з хронічними психічними захворюваннями в стадії загострення, аномалії розвитку тощо. Тут існує кімната реабілітації, де пацієнти займаються різними видами діяльності: вишивкою, макраме, бісероплетінням, виготовленням святкових листівок тощо. Щорічно у відділенні проходять лікування понад 500 пацієнтів.
– Позитивних змін у медицині області не зауважує той, хто вперто цього не хоче бачити, – наголосив Віктор Овчарук. – Крок за кроком медична галузь області усе більше наближається до європейських стандартів, розширюється спектр послуг, які надаються на місцях.
Як додав голова обласної ради, це результат спільних зусиль – держави, депутатського корпусу, меценатів та благодійників і, звичайно, високопрофесійних медичних працівників.
Так, минулого тижня Тернопільський обласний клінічний онкологічний диспансер отримав реанімобіль, обладнаний сучасною апаратурою, від благодійного фонду міста Білефельд (Німеччина). Автомобіль-реанімобіль марки Mersedes-Benz обладнаний кардіомонітором із дефібрилятором, кардіографом з показниками життєдіяльності, дихальним апаратом, кардіографом 2000 SDRAVER.
Змінюється і аптечна галузь – обласна рада намагається не тільки зберегти, а й розширити мережу комунальних аптек, які виконують соціальну функцію. Днями відновлену комунальну аптеку відкрито у Зборові, яка буде забезпечувати мешканців лікарськими засобами, у тому числі за пільговим та безкоштовними рецептами, а також підконтрольними ліками, за якими раніше жителі Зборівщини їздили у Тернопіль.
– Обласна рада, усвідомлюючи проблему, виділила кошти, попри те, що у районі активно поширювались чутки, що установу готують до приватизації. Тож усі переконались, що ми дотримуємо слова: аптека функціонуватиме як комунальна установа, що входить у мережу Тернопільського обласного виробничо-торгового аптечного об’єднання, – зауважив Віктор Овчарук.
Загалом протягом минулого року з обласного бюджету на розвиток медичної галузі було виділено понад 82 мільйони гривень.