Громадський бюджет: тернополянам до закінчення голосування залишилось 5 днів

Громадський бюджет: тернополянам до закінчення голосування залишилось 5 днів

Триває голосування за проєкти громадського бюджету. Кожен тернополянин може віддати свій голос за два проєкти: великий та малий. У статті ГО “Центр громадського моніторингу та аналітики” – короткий огляд проєктів та інструкція як проголосувати за вподобані проекти.
За що голосують?
Цього року конкурсний відбір пройшли 84 проєкти, з них 38 великих та 46 малих. Від початку голосування вже понад 20 тисяч голосів тернополяни віддали за проєкти громадського бюджету.
Проекти подавалися за тематичними категоріями. Найбільше проєктів стосуються спорту, освіти та житлово-комунального господарства. Близько трьох десятків проєктів стосуються облаштування спортивних та дитячих майданчиків.
Жодного проєкту не подали у категорії транспорт, велоінфраструктура та навколишнє середовище. Проєктів, що стосуються безпеки і громадського порядку, телекомунікацій і зв’язку, охорони здоров’я, соціального захисту від 1 до 5-ти у рубриці.
Як проголосувати за проєкт?
Проголосувати за Громадський бюджет Тернополя можуть усі громадяни України від 16 років, які зареєстровані у Тернопільській громаді. Є декілька способів підтримати проєкти громадського бюджету. Можна голосувати, заповнивши бланк у Центрі надання адміністративних послуг у Тернополі, або за допомогою bank ID чи електронно-цифрового підпису.
Нововведеннями у цьогорічному голосуванні є анонімність голосів за проєкт. Тобто автор проекту не побачить, хто саме проголосував за проєкт, видно лише кількість голосів.
Також цього року окремо для шкіл запровадили “Шкільний громадський бюджет” на який із бюджету міста виділили 1 747 955 гривень.
Важливо! Громадський бюджет – це частина бюджету громади, з якої фінансуються заходи, послуги, роботи, які безпосередньо визначають жителі Тернопільської громади. Голосування за проєкти здійснюється добровільно. Заборонено надавати чи обіцяти надання жителям громади неправомірної вигоди за вчинення чи невчинення будь-яких дій, пов’язаних із безпосередньою реалізацією ними свого виборчого права. У разі, якщо ви стали свідком такого порушення – пишіть на [email protected]
Центр громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі.

Довідка: Центр громадського контролю «Дій!» – проєкт, який реалізується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Зміст цієї статті не обов’язково збігається з їхньою позицією.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares