Ігор Турський: «Я підозрюю в організації нападу міського голову та його близьке оточення»

Ігор Турський: «Я підозрюю в організації нападу міського голову та його близьке оточення»

Справа нападу на Ігоря Турського має всі шанси потрапити на розгляд тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України із розслідування нападу на Катерину Гандзюк й інших громадських активістів. Про це заявив член цієї комісії, народний депутат України Остап Єднак тернопільським журналістам. Також він зазначив, що детальніше вивчить справу вбивства кременецького активіста Віталія Ващенка.

– Є стереотип, що більшість нападів на громадських активістів і погана ситуація з правоохоронними органами є на сході та на півдні України, – каже Остап Єднак. – А на Заході громадські активісти і опозиційні політики почуваються безпечно. І навіть, якщо напади на них трапляються, то розслідування проводяться значно краще і прозоріше. Але бачимо, що це не завжди так. Такі напади без належного розслідування на те, щоб залякати активістів, знизити рівень критики і активності громадськості. Вони шкодять демократії, дискредитують владу і правоохоронну систему.

Нагадаємо, що 22 лютого посеред білого дня в центрі Тернополя Ігоря Турського поранили ножем в ногу. Нападник підбіг ззаду, спричинив рану, глибиною майже в одинадцять сантиметрів, та швидко втік із місця події разом з двома спільниками. Після тривалого розслідування справа зрушила з місця. У поліцію самостійно з’явився підозрюваний у скоєнні нападу на Турського Станіслав Ладуха. Вже у суботу, 9 листопада, суд обрав запобіжний захід для нього – тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 60 тисяч гривень. Ігор Турський зізнався, обурений таким рішенням суду, адже сума застави незначна. Політик публічно звернувся до прокурора області В’ячеслава Перча з проханням розібратися в цій ситуації.

– У розслідуванні цієї справи є багато “дивних збігів” та “невідповідностей”, – каже товариш і однопартієць потрепілого Іван Сороколіт. – Слідство було призупинене, не дивлячись на те, що не допитані ні підозрювані, ні співучасники. На суд по резонансній справі від прокуратури йде прокурор, який не знайомий зі справою. Підозрюваний мовчить і не дає жодних свідчень. Навіть, коли суддя запитує, чи розуміє він українську мову, підозрюваний радиться з адвокатом, що відповідати.

– Пройшло майже 10 місяців від дня, коли був скоєний замах, і ці підозри поступово підтверджуються, – зазначає Ігор Турський. – Дивним чином в підозрюваного з’являється захисник з Тернополя. При чому це той самий адвокат, який захищає нападників по справі із вбивством активіста з Кременця Віталія Ващенка. Зважаючи на відсутність будь-яких інших конфліктів, крім конфлікту з місцевою владою, і це бачило все місто, я неодноразово говорив для слідства, і зараз це повторюю: я підозрюю в організації нападу міського голову Сергія Надала і його близьке оточення. Я не можу розголошувати всі таємниці слідства, але скажу, що справа рухається. І, думаю, незабаром прозвучать досить цікаві прізвища, дотичні до цієї справи.


Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *