Капусті допоможе борна кислота

Капусті допоможе борна кислота

Борна кислота – це унікальне підживлення для різних городніх культур. Використовують її при нестачі бору в ґрунті. Саме цей компонент необхідний рослинам протягом усього періоду вегетації. Якщо ж говорити про капусту, то без бору вона починає в’янути, а її листики засихають і загнивають. При нестачі бору у капусти недостатньо сил для повноцінного плодоносіння. Її плоди починають дрібніти, мають скручений вигляд, стають водянистими. Запобігти розвитку такої проблеми можна за допомогою бору. Тільки цей компонент успішно справляється з проблемою плодоносіння, адже він є активатором перетворення кореневої системи, створює надійний захист від різних захворювань, серед яких варто відзначити паршу, серцеву гниль, порожнечу стовбура.

Ще бор бере участь у синтезі азотовмісних мікроелементів, нормалізує обмінні процеси, збільшує хлорофіл. Якщо цей елемент є в потрібній кількості, то підвищується врожайність капусти і її строк лежкості. При цьому вона набагато краще протистоїть усім капризам погоди.

Існує кілька варіантів застосування даного препарату.  Для одержання робочого розчину варто з’єднати 1 л води й 0,1 г препарату. Протягом усього росту капусти варто виконати підживлення 3 рази. Перший раз обприскування має відбуватися під час зав’язі бутонів, другий раз – через 3 тижні, а завершальний – при дозріванні капусти. Якщо маніпуляція буде виконуватися в комбінації з іншими препаратами, то концентрацію борної кислоти можна знизити: на 10 л води буде йти 5 г речовини.

Потрібно брати до уваги, що для розведення борної кислоти потрібна вода високої температури. Спочатку необхідно розвести препарат у гарячій воді в невеликій кількості, а вже потім додати потрібну кількість води, але тільки кімнатної температури.

Борна кислота може використовуватися не тільки для підживлення капусти. Це – один з найефективніших засобів боротьби з паразитами. Скористатися можна такими рецептами: взяти порошок борної кислоти і просто розкидати його по грядці в тих місцях, де спостерігається скупчення мурах. Цей спосіб застосування препарату найпростіший, але при цьому ефективний.

  • Взяти 100 мл води, розчинити в ній 5 г борної кислоти. Після додати 10 г меду і 40 г цукру. Усе розмішати, а отриманий склад відправити в пласку ємкість. Її розташувати на городі близько мурашиних стежок.
  • 2 жовтки розтерти з 5 г аптечного препарату.  Зробити з маси горошинки й розкласти їх у проблемних місцях.
  • 20 мл води з’єднати з 40 г гліцерину, 10 г меду, 5 г борної кислоти і 30 г цукру. Усе перемішати, сформувати невеликі кульки-принади. Цей спосіб ефективний з тієї причини, що принада довго залишається м’якою і вологою.
  • Три картоплини зварити в мундирі. Очистити з них шкірочку. Додати 3 варених жовтки, 10 г борної кислоти, 10 г цукру. Усе розмішати і скачати кульки-принади, які потім розкласти по грядці з капустою.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *