Капустяні премудрості

Капустяні премудрості

У розпалі пора садіння капусти. Кращими попередниками для цієї культури є цибуля, часник, огірки, морква, картопля, різні бобові. Повертати посадку капусти на старе місце можна не раніше, ніж через 3-4 роки. Не можна садити капусту після редису, редьки, помідорів, рукколи та інших хрестоцвітих культур.

Купуючи саджанці на ринку, важливо враховувати такі рекомендації досвідчених городників:

  • Вибирайте рослини міцні, великі і товсті;
  • Остерігайтеся покупки саджанців, у яких чорна стеблинка – це хвора розсада;
  • Якщо на коренях помітне здуття, також відмовтеся від покупки, оскільки в такому випадку рослина вражена кілою.

Перед висаджуванням капусти на постійне місце, розсаду потрібно замочити на 30 хвилин у воді. Також багато городників замочують розсаду у спеціальних засобах, які захищають рослину від хвороб. Їх можна придбати в магазині.  Поки розсада насититься вологою, підготуйте лунки для висаджування. У кожну лунку внесіть 1 склянку деревного попелу, 1 столову ложку суперфосфату і 1 столову ложку перепрілого перегною. Ретельно перекопайте.

Проміжки між рядами повинні становити не менше 50 см. При цьому садити рослини в ряду одну від одної треба на відстані 25 см. Зробіть лунку такої глибини, щоб розсада помістилася в ній до першого справжнього листка, залийте водою. Коли вода проникне в грунт наполовину, поставте розсаду і засипте лунку грунтом. Дуже сильно ущільнювати грунт не треба. Капусту необхідно ретельно поливати, а також стежити, щоб не з’явилися шкідники.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *