Кардамон: «райські ягоди», що здатні вилікувати серце

Кардамон: «райські ягоди», що здатні вилікувати серце

З давнини і донині вважається, що ця пряність має незвичайну лікувальну силу
Кардамон називають «царем спецій» і «райськими ягодами», а походить він зі Сходу. Трикамерні коробочки, які збирають трохи недозрілими і висушують під променями сонця, містять темне насіння. Оригінальний смак і аромат, а також унікальні цілющі властивості перетворили кардамон в одну з найпоширеніших приправ не тільки для жителів Індії та Шрі-Ланки, а й для європейців.
Насіння кардамону містить харчові волокна, вітаміни: А, В1, В2, В3, С; мікроелементи: калій, магній, натрій, фосфор, цинк, кальцій, залізо, мідь, марганець; жирні кислоти, крохмаль, білок, ефірні олії. Саме завдяки ефірним оліям кардамон має пекучий і гострий, але одночасно приємний запах.
Спектр цілющих властивостей кардамону унікальний. Кардамон – відмінний антиоксидант. Речовини, що містить кардамон, здатні покращувати апетит, стимулювати виділення шлункового соку, зміцнювати мускулатуру шлунка, нормалізувати роботу шлунково-кишкового тракту, розщеплювати і виводити холестерин.
Кардамон має антисептичну, відхаркувальну, потогінну, загальнозміцнювальну дію і є гарним засобом від застуди.
В аюрведі вважається, що кардамон сприяє ясності та активності розуму, допомагає знайти легкість, спокій і умиротворення життя.

Кілька простих рецептів
1. Кардамон тонізує серце, достатньо розжувати 2–3 зернятка, щоб заспокоїти серцеву аритмію.
2. Якщо ви маєте схильність до гіпертонії, то особливо рекомендується додавати подрібнене насіння кардамону в каву або чай. Кардамон частково руйнує кофеїн, попереджає підвищення тиску.
3. Щоб пом’якшити горло, приготуйте настій з кардамону та кориці. При щоденному застосуванні він є хорошим захистом від ГРВІ та грипу.
4. Позбутися важкості у шлунку вам допоможе смачний і ароматний напій із суміші спецій (по ½ ч. л.): кардамон, кумин, коріандр.
5. Щоб поліпшити імунітет, зміцнити нервову систему і зір, щодня з’їдайте одну ч. л. меду з 5 чорними зернятками кардамону.
6. Ефірна олія кардамону особливо рекомендується для лікування головного болю, загальної втоми, пригніченого настрою, депресії.
7. Щоб приготувати загальнозміцнювальний чай, використовуйте суміш сухого імбиру, гвоздики та меленого кардамону.

Коли не можна вживати кардамон?
– якщо є виразки шлунка, дванадцятипалої кишки, гастрит та інші захворювання слизової шлунка;
– у разі захворювань печінки та жовчного міхура;
– за харчової алергії та індивідуальної несприйнятливості.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *