Карма недовіри не оминула й нову українську владу…

Карма недовіри не оминула й нову українську владу…
Так уже повелося: нова влада ще й року не встигає попрацювати, а українці вже починають їй не довіряти. Карма не оминула й нинішніх парламенту та уряду.

Як свідчить соціологія, рівень довіри до Верховної Ради різко падає. Лише за місяць задоволених роботою народних депутатів поменшало на 9 відсотків і на 12 відсотків побільшало тих, хто не схвалює роботу парламенту. Тобто, схвалюють роботу Ради 36 відсотків наших співвітчизників. Не схвалюють – 52 відсотки.

У кінці листопада зросла й частка українців, які незадовільно ставляться до спікера ВР Дмитра Разумкова. Показник негативу зріс із 9 до 16 відсотків.

Оцінка роботи Ради погіршується з жовтня. Такі результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

Підмочують репутацію парламенту гучні, резонансні скандали, які виникають час від часу. Приміром, суспільство гостро реагує на секс-скандали, на депутатів, які мали справу із законом. Народні обранці вже самі почали «каятися», мовляв, був судимий, але… Можливо, почуємо ще якісь одкровення.

Не всі схвалюють і «турборежим», у якому працює Рада. Поспішно прийняти закони не штука, а от виконувати їх – інше питання.

Зменшилося в минулому місяці з 44 до 37 відсотків й число тих, хто схвалює роботу Кабміну. Також похитнувся рейтинг і прем’єр-міністра Олексія Гончарука. Наприкінці листопада до нього позитивно ставилися 11 відсотків опитаних, а негативно – 25. А на початку місяця негативно ставилися 18 відсотків опитаних.

Щодо Кабміну, там працює немало «проФФесіоналів». А, як відомо, непрофесійні рішення уряду дорого обходяться державі та громадянам.

І ще. Багато хто сподівався, що насправді епоха бідності закінчиться тільки-но завершаться вибори. Значно зростуть зарплати, пенсії, соціальні допомоги, прожитковий мінімум. А от звідки візьмуться гроші, ніхто не задумувався.

Виплати збільшуються. Але – символічно. Так, наприклад, з 1 грудня підвищується мінімальна пенсія. Вона складатиме 1638 гривень. До цього часу виплачували 1564 гривні. Різниця – 74 гривні. За ці гроші зараз не накупуєшся.

Більше пощастить тим, у кого максимальна пенсія. Виплати зростуть із 15640 до 16380 гривень. Різниця – 740 гривень.

А от постраждалим від чорнобильської катастрофи та працюючим пенсіонерам виплати з 1 грудня не перерахують.

Дітям війни додадуть 66,13 гривень. Українці, які зазнали політичних репресій, і реабілітованим виплатять на 54 гривні більше.

На 91 гривню з нинішнього місяця зріс і прожитковий мінімум. Був – 1936 гривень, став – 2027.

До теми: бюджет у листопаді недоотримав понад 19,4 відсотків доходів, свідчать дані Державної казначейської служби України. А у вітчизняній промисловості сьогодні складається критична ситуація, оскільки більше, ніж половина промислових підприємств працюють лише на 50 відсотків своїх можливостей. Про це під час засідання економічного комітету ВР заявив депутат Степан Кубів. У міністерстві економіки мали б пояснити: а що далі?

І щодо рейтингу президента. Він також зменшився. На кінець листопада главі держави, за даними Київського міжнародного інституту соціології, довіряли 52 відсотки українців. Це – на 14 відсотків менше, ніж наприкінці жовтня (а у вересні було 73 відсотки). Експерти зазначають: для Володимира Зеленського рейтинг має величезне значення, і він повинен ревно його берегти. Бо без власного рейтингу не зможе утримати фракцію, а, отже, не зможе реалізувати своїх планів. Крім того, оскільки президент зосередив у своїх руках всю владу, то, якщо посиплеться його рейтинг – завалиться вся владна вертикаль.

Уже скоро, 9 грудня, в Парижі відбудеться саміт в «нормандському форматі» за участі лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Успіх (чи не успіх) зустрічі «нормандської четвірки», наслідки особистої розмови нашого президента з Путіним (якщо це відбудеться), очевидно, вплинуть на рейтинг Зеленського. І влади загалом.

Автор

Ольга Чорна

журналіст, блогер, газета "Наш ДЕНЬ"




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *