
Мені завжди приємно, коли телефонує Сергій Бачинський, керівник та координатор публічного благодійного проекту «Людина року – Меценат року». Телефонує, аби повідомити про підсумки чергової програми у рамках цієї ініціативи. А це значить, ще кілька сімей, у яких є важкохворі діти з онкологією чи вадами серця отримали фінансову допомогу на лікування та реабілітацію.
Власне, у лютому відбувся якраз гуманітарно-соціальний форум «Благодар», де за круглим столом зібралися підприємці, меценати, духовенство, журналісти. Захід благословив отець Григорій із Свято-Троїцького духовного центру, зауваживши, що в нинішній важкий час війни честь і хвала людям, які проявляють милосердя і допомагають сім’ям з хворими дітками.

Сергій Бачинський розповів, що у минулому, 2024 році, у рамках публічного проекту вдалося реалізувати три програми. Зокрема, завдяки ініціативі «Зірка мецената» зібрали 244 тисячі гривень. Втілили у життя й другу благодійну програму лікувально-оздоровчого курсу «З дітьми і для дітей», тоді акумулювали 259 тисяч гривень. Ці кошти пожертвували на лікування діток з онкологією та серцевими недугами, а також частково передали на потреби Тернопільської обласної дитячої клінічної лікарні. Медики цього закладу рятують життя та повертають здоров’я і місцевим малятам, і маленьким пацієнтам з числа внутрішньо переміщених осіб.
На останній лікувально-оздоровчий курс за благодійною програмою «Благодар-2024» зібрали 286 тисяч гривень. Кошти були розподілені між родинами Каміли Андрущенко, Давида Тросковця, Надії Урожайної, де діти борються за життя і здоров’я, тримаючись за тоненьку ниточку надїї. І знову ж таки частково надані Тернопільській обласній дитячій лікарні.
На форум завітала і мама маленької Каміли Анастасія Андрущенко. Сім’я цієї хворої дівчинки втікала від війни з охопленої вогнем Харківщини. Нині вони мешкають у Кременці. У Каміли онкологічне захворюювання з десяти місяців. Зараз дівчинці десять років. І весь цей час вона бореться, тримаючись крихітною ручкою за життя.
Пані Анастасія висловила щиру вдячність організаторам проекту «Людина року – Меценат року», насамперед Сергію Бачинському, за фінансову допомогу на лікування донечки, яке є дуже дороговартісним. А ще за те, що у важкі хвилини на допомогу їхній родині прийшли добрі люди.
Взагалі, як зазначив Сергій Бачинський, за весь час існування проекту «Людина року – Меценат року» вдалося об’єднати 270 благодійників. 56 сімей, де є важкохворі діти, отримали підтримку та фінансову допомогу. А найголовніше повірили, що вони – не самі наодинці з бідою. Важливо, щоб родичі таких малюків не опускали рук, а боролися за найцінніше – життя і здоров’я своїх малюків.

«Я намагаюся об’єднати у благодійній справі лікарів, родини хворих дітей та меценатів. Ми допомагаємо конкретним сім’ям і щоразу звітуємо про використання коштів, – каже Сергій Бачинський. – І цей гуманітарно-соціальний форум, який зібрав представників духовенства, засобів масової інформації, підприємців, медиків, покликаний сприяти добру та милосердю у наш складний час.
Ми маємо страшну війну і більшість грошей суспільство спрямовує на допомогу ЗСУ, нашим захисникам, пораненим воїнам, людям, які залишились через ворога без рідної домівки. Але коштів та підтримки потребують і ряд благодійних напрямків безпосередньо на Тернопільщині. Діти – це наше майбутнє, це теж чиясь надія, найдорожче, що інколи так важко втримати у земному світі. І дуже боляче, коли рветься ота, остання соломинка. Дякую усім, хто розуміє це».
За словами тернопільського підприємця і мецената Михайла Ратушняка, справді, любов до ближнього має бути у серці кожного, і допомагати треба у наші дні не лише фронту, а й немічним, хворим, потребуючим. Діти наше майбутнє, за них бореться і ЗСУ. «А Сергію Бачинському, з яким співпрацюємо роками, я вірю і виділяю кошти, бо знаю, він віддасть все до копійки хворим дітям», – каже пан Михайло.
Тож тішить, як зазначив Сергій Бачинський, що все-таки є немало людей, керівників підприємств, установ, меценатів Тернопільщини та небайдужих вихідців з нашого краю, які відгукуються на прохання допомогти родинам з важкохворими дітками. Хтось робить це уже роками, хтось долучається і в нинішній непростий час.
Це, зокрема, генеральний директор ТОВ «Продлюкс плюс» Петро Ландяк, директор ТОВ «АНТ» Михайло Ратушняк, голова правління Тернопільської обласної спілки споживчих товариств Михайло Лазар, директорка магазину-ательє «Територія взуття» Неля Хоміцька, головний редактор видавництва «Підручники і посібники» Ярослав Гринчишин, директорка ТОВ «Авакс Проф» Наталія Грохола, ресторатор Ігор Парій, керівник ТОВ «Добробуд» Василь Кікінеджі, директор ТОВ «Сім-Сім» Дмитро Симко, та багато-багато інших підприємців, аграріїв краю, керівників різних установ. Відтак, представники благодійного проекту «Людина року – меценат року» та Український меценатський центр «Благодар» висловлюють їм усім щиру вдячність.
Інформаційним партнером проекту з перших днів його діяльності є видання «Наш ДЕНЬ», nday.te.ua. Ви теж, дорогі читачі, можете допомогти врятувати життя або повернути здоров’я важкохворій дитині. Адже маленькі дії завжди важливіші за великі наміри. Як хтось мудро підмітив: одна крапля добра дорожча за ціле море філософії.
Трішки історії. Про благодійний проект «Людина року – Меценат року»
У 2011 році сім’ю Сергія Бачинського спіткала особиста трагедія. У нього народився важкохворий син. Довгі місяці, роки боротьби за здоров’я та життя Адамчика, безсонні ночі, віра і сподівання на диво… Власне тоді, як зізнався якось Сергій, і виникла ідея створити цей публічний благодійний проект. Щоб сім’ї, де є важкохворі діти, не відчували себе покинутими, без надії, а часто і без фінансової допомоги на лікування малечі. Адже, зазвичай, медична допомога таким дітям є дороговартісною, часто недоступною через брак у родинах коштів.
На жаль, Адамчик, син Сергія, уже серед небесних ангеликів. А його тато, у цей непростий час, і далі згуртовує довкіл проекту, а також Українського меценатського центру «Благодар», небайдужих людей. Тих, хто готовий поділитися теплом серця і коштами для допомоги важкохворим дітям з онкологією та вадами серця. Від початку задуму цієї благодійної ініціативи і досі – допомога є адресною – конкретній дитині для лікування та реабілітації.
Тож не жаліймо добра – воно завжди повертається сторицею.
Зіна КУШНІРУК, редакторка видання «Наш ДЕНЬ».