Куди поїхати на вихідні з Тернопільщини: у мандрівку на Львівщину (ФОТО)

Куди поїхати на вихідні з Тернопільщини: у мандрівку на Львівщину (ФОТО)

Весна вже у розпалі, й у вихідні хочеться мандрувати й дізнаватися про щось нове. Та куди, власне, найкраще податися, щоб недалеко та ще й отримати вражень на весь тиждень? Викладачі та студенти Тернопільського національного педагогічного університету розповіли «Нашому ДНЮ», як вони з користю й цікаво провели вихідний день.

Народна мудрість твердить: «Подорож – єдина річ, купуючи яку, стаєш багатшим». Викладачі та студенти факультету педагогіки і психології, спеціальності «Соціальна робота», відправились у подорож за історичним багатством мальовничої Львівщини. Під керівництвом викладачів кафедри соціальної педагогіки і соціальної роботи (к. п. н., доц. О. Главацької і к. п. н. Г. Олійник) організували поїздку по замках так званої «золотої підкови». Всього лише за один день вдалося відвідати 4 замки та Унівську лавру.

Свірзький замок відвідали першим і він одразу зачарував своєю красою. Мальовниче озеро та фасад замку заворожували, проте, зайшовши всередину, розумієш, наскільки потрібно берегти свою історичну спадщину. Замок з’явився у 15 столітті і впродовж своєї історії неодноразово руйнувався.  Але і сьогодні у внутрішньому дворику можна відчути себе героєм фільму «Три мушкетери» – старовинний колодязь (в який за легендою скинули дівчину татари), кам’яні стіни, дерев’яні ворота.

Унівська лавра – надзвичайно красива пам’ятка архітектури. Розташована в селі Унів, що за півсотні кілометрів від Львова. Є історичні підстави вважати, що її збудували ще у ХІІІ столітті. В Унівській лаврі часто бував митрополит Андрей Шептицький. Акуратно викладені бруківкою доріжки, стрункі туї, ялинки та клумби гармонійно вписуються в інтер’єр із ошатним білосніжним музеєм, монастирем та дерев’яною церквою.

Золочівський замок – одна з найвизначніших пам’яток культури й оборонної архітектури на теренах Галицької землі. Поєднання різних стилів архітектури, красиві краєвиди, акуратний дворик залишають приємне враження поряд із болем тих страшних подій, які пережив цей замок. Збудували його в 17 столітті, а в кінці 19 століття він перейшов до влади австрійських військових – його поспіхом реконструювали, і він почав слугувати… в’язницею. Сьогодні у замку є ціла зала, де зберігаються залишки тих зловісних часів. На території Золочівського замку також розташований Китайський палац – єдиний в Україні. Сьогодні там функціонує музей східних культур – величезна колекція пам’яток зі Всього світу.

Олеський замок – найвідоміший замок на Львівщині, відроджений з цілковитої руїни. Надзвичайно захопливими є експонати, які представлені у замку. Родзинкою є неймовірно великих розмірів полотно, на якому зображені баталії «Битва під Віднем». Цікава для туристів й експозиція у підземеллі замку – це виставка середньовічних тортур: там вам і фото в поясах вірності запропонують, і гнітючу атмосферу подарують. Ще одним «хорор»-моментом в екскурсії замком є 40-метровий колодязь на подвір’ї, всередині якого чи то сидить диявол, чи десь глибоко намальоване його зображення.

Підгорецький замок, який був останньою зупинкою нашої подорожі, вразив своєю величною архітектурою. Внутрішню красу ми не змогли оцінити, оскільки споруду реставрують. Втім, ніхто не забороняє туристам гуляти величезною територією навколо замку та підніматися сходами у внутрішньому дворі. Цей замок, що його часто називають українським або польським «Версалем», спорудили у 17 столітті.

Автор




Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *