Лікар Надія Яцентюк із Чорткова: «Моя професія допомагає стати здоровим і подолати комплекси»

Лікар Надія Яцентюк із Чорткова: «Моя професія допомагає стати здоровим і подолати комплекси»

Вона тільки-но повернулася з Варшави, де була учасницею Міжнародного конгресу з питань трихології (науки про волосся) і, звичайно, привезла звідти черговий сертифікат. Цей документ підтверджує ще один щабель фахового зростання цієї молодої, енергійної жінки, яка випромінює красу та впевненість. А також підтверджує: якщо ти чогось дуже прагнеш, успіх можливий навіть у райцентрі.
Отож, знайомтеся – Надія Яцентюк, лікар косметолог-дерматолог із Чорткова. Наша розмова проходить у затишному кабінеті, облаштованому в одному із старовинних будинків міста.

– Отож, що спонукало вас започаткувати власну справу?

– Після закінчення Тернопільського медичного університету я працювала в обласному шкірно-венерологічному диспансері. Водночас зацікавилася трихологією. Виношувала мрію розширити свої знання про цю науку. Дізналася про курси з трихології у Харкові. Подала заявку, успішно їх закінчила. Потім мені пощастило побувати на I Міжнародному конгресі з трихології у Києві. Там учасники ділилися досвідом і знаннями. Після цього я і загорілася бажанням відкрити власну справу.

– Хто вам допоміг?

– Саме на конгресі я познайомилася з багатьма цікавими людьми та ще раз зустрілася з лікарем-трихологом, професором – Юлією Овчаренко, яка розвиває цю нову область медицини, розробляє та втілює у практику прогресивні технології лікування волосся. Вона зібрала команду однодумців, ентузіастів, людей, закоханих у свою справу. Саме Юлія Сергіївна допомогла мені, надихнула на цей крок.

– Чим цікава трихологія?

– Трихологія і цікава, і потрібна галузь медицини, хоча вона ще дуже молода у порівнянні з іншими. Лікар-трихолог допомагає пацієнтам, в яких є серйозні зміни у структурі волосся. Він виявляє причини патології волосся, адже правильно поставлений діагноз є запорукою правильного лікування. До речі, добре, що зараз  спеціалісти з України мають можливість одержувати досвід і знання в країнах Європи. Участь у міжнародних семінарах сприяє підвищенню кваліфікації. Також закордоном я проводжу закупівлю обладнання, медикаментів та інших засобів догляду за шкірою. Буваючи на різних семінарах знайшла багато однодумців, креативних лікарів із Латвії, Німеччини, Італії, Франції, Португалії. Добре знаю англійську мову, тому вільно спілкуюся з колегами з інших країн – переймаю у них досвід, розповідаю про свої плани, розуміючи, що моя професія дуже потрібна в Україні.

– Здорове волосся, чиста та красива шкіра – це візитки людини…

– Тішить, що зараз люди стали більше дбати про власне здоров’я, зовнішній вигляд. До мене звертається багато молоді, підлітків, у яких проходять гормональні зміни і вони мають проблеми зі шкірою та волоссям. Давши їм конкретні дієві поради, я допомагаю їм не тільки вилікуватись, але й подолати комплекси.

– А чи буває так, що коло вашого спілкування виходить за рамки «лікар – пацієнт»?

– Звичайно, що буває. Дуже часто між нами зав’язується дружба, майже завжди проходить обговорення подій, які відбуваються в нашому місті та країні. Зазвичай,  мій кабінет стає кімнатою психологічного розвантаження.

– А чи є у вас хобі?

– Моє хобі – моя професія. Мрію відкрити приватну медичну клініку, що дасть можливість приймати більше пацієнтів і тим самим допомагати людям ставати красивими і здоровими.

– Що б ви побажали читачам «Нашого ДНЯ» у ці весняні сонячні дні?

– Звичайно, що любові, а ще – здоров’я, натхнення та втілення своїх мрій в життя наполегливою працею і твердою вірою в те, що все вдасться.

Раїса ОБШАРСЬКА, член НСЖУ.

Автор
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares