Літнє сонцестояння: нині – найдовший день у році

Літнє сонцестояння: нині – найдовший день у році


21 червня припадає день літнього сонцестояння. Цей день є найдовшим у 2022 році, оскільки Сонце досягає своєї максимально високої позиції.

У цей день Сонце у своєму русі по екліптиці потрапляє в північну або в південну точку. Таке явище трапляється двічі на рік – 20 або 21 червня – у день літнього сонцестояння, та 20 або 21 грудня – у день зимового сонцестояння, передає 24 канал.

Час літнього сонцестояння

Літнє сонцестояння у 2022 році відбудеться о 12:13 годині за київським часом. Сонце підніметься на максимально високу точку над Землею. Складатиметься враження, що воно на якийсь час зависло в зеніті, ніби стоїть і нікуди не рухається. Тривалість світлового дня буде 18 годин.

День літнього сонцестояння – це астрономічне явище, яке відбувається, коли нахил осі обертання Землі щодо Сонця приймає своє найменше значення – 23,27 градуси. Це означає, що в цей час наша планета максимально розгортається своєю Північною півкулею на Сонце.

Дні ставитимуть коротшими

Від початку літнього сонцестояння в Північній півкулі починається літо за астрономічними годинами. Саме від цього дня світлий час доби починає поступово спадати, а ніч, навпаки, зростати. Так триватиме до дня зимового сонцестояння – 21 грудня.

Історія святкування, ритуали і традиції

Язичники особливо шанували день літнього сонцестояння. Для предків це свято мало особливе значення. Вони проводили спеціальні обряди, від яких залежало багато життєвих сфер.

Перший обряд розпочинався на світанку. Язичники вірили, що день треба зустріти з першими променями Сонця. Вони вірили, що це дасть сили та здоров’я на увесь рік.

Незаміжні дівчата у день літнього сонцестояння дізнавалися майбутнє за допомогою ворожіння, закликаючи кохання у своє життя за допомогою рослин та води. Вмивання росою мало цілющі властивості, тож предки вірили, що такий ритуал допоможе їм зберегти здоров’я. Люди також вірили в те, що треба увесь день зберігати позитивний настрій, щоб упродовж наступного року їх супроводжувала гармонія.

Що можна робити в день літнього сонцестояння

Щоб залучити зміни у життя, варто в цей день одягнутися в речі жовтого чи золотистого кольору.

У цей день варто попросити пробачення у всіх, кого ви образили. У день літнього сонцестояння особливо сильно діє енергетика прощення.

Астрологи радять провести день в колі рідних вам людей.

Що не можна робити

Не варто в цей день піднімати загублені чиїсь речі з землі.

Не рекомендовано одягати старий та брудний одяг.

Не можна сваритися та ображатися на когось у цей день.

Автор

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"
Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *