Лимони можуть зникнути з українських супермаркетів у середині квітня

Лимони можуть зникнути з українських супермаркетів у середині квітня

Лимон може зникнути з полиць українських супермаркетів у середині квітня через закриття ринку Туреччини й можливі труднощі з постачаннями з Іспанії, вважає директор з розвитку Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Катерина Звєрєва. Про це пише Інтерфакс-Україна.

«Україна імпортує на рік приблизно 55 тисяч тонн лимонів. Постачання з Туреччини становлять понад 60% загального обсягу. У зв’язку із закриттям ринку Туреччини продукцію з цієї країни заміщатимуть продукцією з Південної Америки (Аргентина – другий після Туреччини постачальник лимонів до України)», – повідомила експерт.

За словами Звєрєвої, в середині квітня цілком може виникнути ситуація, що на полицях українських супермаркетів споживач не зможе знайти лимони.

«Постачання з Туреччини лимонів обмежені через закриття ринку. Постачання з Іспанії теж під великим запитанням (через сильне поширення пандемії в країні). А лимони з Аргентини – просто фізично не встигнуть доплисти», – пояснила експерт.

Директор з розвитку УПОА зазначила, що ціни на лимон за останній місяць зросли вдвічі. На початок березня середня ціна була – 40-45 грн/кг, нині – 80 -90 грн/кг.

«Наразі складно спрогнозувати зростання ціни, оскільки ситуація розвивається стрімко і не зрозуміло, що буде завтра. Але також варто розуміти, що турецький лимон – найбільш дешевий. Якщо не зміниться рівень споживання – цілком імовірно, що ціна на лимон може зрости понад 100 гривень», – зауважила Звєрєва.

 

About The Author

Avatar

журналіст, газета "Наш ДЕНЬ"


Loading...Схожі публікації

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

shares